fbpx

Legionista Piłkarzem Marca w PKO Bank Polski Ekstraklasie

Piłkarzem Marca 2022 w PKO Bank Polski Ekstraklasie został wybrany Josue z Legii Warszawa. Dla tego zawodnika to premierowe wyróżnienie w karierze.

W marcu Legia Warszawa zdobyła 10 oczek na 12 możliwych, wygrywając trzy spotkania oraz dzieląc się punktami z Rakowem Częstochowa. Aktualni mistrzowie rozegrali o jeden mecz więc od pozostałych, nadrabiając zaległości z 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Do zdobyczy w minionym miesiącu zdecydowanie przyczynił się pomocnik ze stolicy – Josue.

Portugalczyk w tym okresie zanotował dwie asysty, a także raz trafił do siatki. W starciu ze Śląskiem jego kluczowe podanie wykorzystał Paweł Wszołek, zapewniając triumf podopiecznym Aleksandara Vukovicia. Z kolei w zaległym spotkaniu z beniaminkiem z Niecieczy 31-latek najpierw otworzył wynik, a później idealnie dograł do Mateusza Wieteski, który umieścił futbolówkę w siatce. Dzięki postawie w marcu Josue został samodzielnym liderem klasyfikacji asystentów bieżącego sezonu z 9 punktami.

Wyboru Piłkarza Miesiąca PKO Bank Polski Ekstraklasy dokonują kapitanowie osiemnastu drużyn ligi, jeden głos należy zaś do fanów w mediach społecznościowych. W marcu po cztery głosy otrzymało trzech zawodników: Damian Dąbrowski, Josue i Ivi Lopez. Decyzją organizatora plebiscytu statuetka powędruje do pomocnika Legii Warszawa za wyróżniającą się postawę i liczby zarówno indywidualne, jak i drużynowe.

PIŁKARZ MIESIĄCA PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASY 2021/2022

  • MARZEC 2022: JOSUE (LEGIA WARSZAWA)
  • LUTY 2022: WAHAN BICZACHCZJAN (POGOŃ SZCZECIN)
  • GRUDZIEŃ 2021: BARTOSZ ŚPIĄCZKA (GÓRNIK ŁĘCZNA)
  • LISTOPAD 2021: LUKA ZAHOVIĆ (POGOŃ SZCZECIN)
  • PAŹDZIERNIK 2021: JAKUB KAMIŃSKI (LECH POZNAŃ)
  • WRZESIEŃ 2021: IVAN LOPEZ (RAKÓW CZĘSTOCHOWA)
  • SIERPIEŃ 2021: YAW YEBOAH (WISŁA KRAKÓW)
  • LIPIEC 2021: ROBERT PICH (ŚLĄSK WROCŁAW)

Źródło: Biuro Prasowe Ekstraklasy


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.