fbpx

Miliony złotych na polski futbol. PZPN rozpoczyna ścisłą współpracę z resortem edukacji

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił na czwartkowej konferencji prasowej nawiązanie ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Będzie ona polegać na rozbudowie programu „Poznaj Polskę” o program „Poznaj Polskę na sportowo”.

„Poznaj Polskę” to już nie tylko wyjazdy edukacyjne uczniów, poznawanie Polski, poznawanie jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Postanowiono pójść krok dalej. Ministerstwo Edukacji i Nauki razem z Polskim Związkiem Piłki Nożnej opracowało kolejny moduł przedsięwzięcia.

„Piłka nożna jest najpopularniejszą i najliczniej uprawianą dyscypliną sportową w Polsce. Dlatego warto ten sport promować, szczególnie wśród tych, którzy od najmłodszych lat szkolnych trenują piłkę. Chcemy, aby uczniowie poznali wzorce sportowe, uniwersalne wartości sportu i olimpizmu, historię sportu, szczególnie piłki nożnej. Chcemy również na dobrych przykładach pokazać, że sport to zdrowie” – brzmi wspólni komunikat MEiN i PZPN.

Cezary Kulesza podziękował szefowi MEiN za współpracę.

– Jak widzimy dzisiaj, patriotyzm i sport idą w parze. Dobrym przykładem było to, jak wszyscy reagują na stadionie. Mecz ze Szwecją był bardzo ważny dla nas. Widzieliśmy, jak był śpiewany hymn. Dlatego program również będzie w jakiś sposób edukował i pomagał w tym, żeby nasza młodzież jeszcze bardziej była zaangażowana w patriotyzm i sport – powiedział w czwartek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

– Ten entuzjazm został wywołany zwycięstwem Polski nad Szwecją i awansem do mistrzostw świata w Katarze. Będzie rozniecany właśnie w ten sposób tym programem. W ramach tego przedsięwzięcia MEiN przekaże PZPN 10 mln zł, za które PZPN zorganizuje w tym roku wyjazdy dla młodych naszych piłkarzy i piłkarek grających w sekcjach piłki nożnej – zapowiedział minister Czarnek.

– Wszystko zwieńczone zostanie na koniec roku wielkim testem o historii piłki nożnej i o patriotycznych postawach również naszych piłkarzy w przeszłości – dodał.

O sfinansowanie wyjazdu na wydarzenia sportowe będą mogły ubiegać się kluby sportowe zrzeszone w PZPN, których członkami są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych uprawiający piłkę nożną.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.