fbpx

Były reprezentant Polski piłkarzem KTS-u Weszło!

Marcin Burkhardt, który ma też na koncie ponad 180 meczów w Ekstraklasie oraz grę w wielu zagranicznych ligach, został zawodnikiem KTS-u Weszło.

Marcin Burkhardt stał się najbardziej doświadczonym piłkarzem KTS-u. 38-letni piłkarz ma za sobą przeszłość również w roli trenera. „Bury” oglądał już z trybun spotkanie KTS-u z Mazurem II Karczew, a po jego zakończeniu udzielił wypowiedzi portalowi Weszło.

– Propozycję od Krzysztofa Stanowskiego dostałem ponad rok temu. Niestety musiałem wtedy odmówić ze względów zawodowych – byłem wtedy dyrektorem sportowym w Pogoni Siedlce i nie miałem pozwolenia na łączenie tych obowiązków. Byliśmy jednak z Krzysztofem w stałym kontakcie, bo znamy się od dłuższego czasu, więc temat wrócił. Propozycja wciąż była aktualna, a muszę przyznać, że wciąż ciągnie mnie na boisko! – powiedział Burkhardt.

– Jestem już po dwóch treningach. Oczywiście muszę sobie zapracować na grę w pierwszym składzie czy wejście z ławki. Potrzeba na to czasu, muszę się zgrać z zespołem. Przed świętami raczej bym nie liczył na debiut. Po świętach będę po 2-3 mikrocyklach i spokojnie będę mógł rywalizować o grę – dodał.

– Potrzebuję 2-3 tygodni, żeby wejść na taki poziom. Najlepiej zrobić to poprzez udział w meczach. Oprócz treningów z KTS-em staram się też dodatkowo grać, bo dużo gry pozwala dużo szybciej wejść fizycznie na poziom wytrzymania, który potem umożliwia rozgrywanie 90 minut nawet w okręgówce. W dzisiejszych czasach trzeba biegać na każdym poziomie rozgrywkowym – zakończył Marcin Burkhardt.

Nowy nabytek KTS-u występował w takich klubach jak Olimpia Poznań, SKS 13 Poznań, Legia Warszawa, Amica Wronki, Norrkoping, Metalist Charków, Jagiellonia Białystok, Simurq, Miedź Legnica, Cherno More Warna, Ullensaker/Kissa, Pogoń Siedlce, Motor Lublin, Legionovia oraz Gryf Wejherowo.

Marcin Burkhardt: Azerowie są mocni - Piłka nożna

38-letni Marcin Burkhardt ma na swoim koncie 181 występów na poziomie polskiej ekstraklasy, w których strzelił 15 goli i zanotował 24 asysty. „Bury” 10 razy zagrał w reprezentacji Polski i zdobył jedną bramkę.

WYWIAD] Marcin Burkhardt: W karierze niczego nie żałuję, choć czasem nie  podjąłem rękawicy - Łączy nas piłka

KTS Weszło jest liderem tabeli pierwszej grupy warszawskiej klasy okręgowej. Aktualnie ma 8 punktów przewagi nad drugą Polonią II Warszawa. Kolejny mecz KTS rozegra już w czwartek 14 kwietnia. Będzie to spotkanie wyjazdowe z KS Łomianki.

Foto: Facebook/KTS Weszło


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.