Nie samym futbolem… Boks. Tyson Fury zakończy karierę jako niepokonany mistrz WBC? Whyte chce zdobyć pas. Walka roku na Wembley

Niepokonany mistrz świata wagi ciężkiej WBC Tyson Fury kontra czekający prawie 1000 dni na możliwość walki o pas mistrzowski tymczasowy mistrz WBC Dillian Whyte. W sobotni wieczór na stadionie Wembley dojdzie do hitowej walki bokserskiej, w obecności blisko stu tysięcy widzów. Na gali nie zabraknie też walk z udziałem Polaków, a całe wydarzenie można oglądać od 19.15 na żywo z polskim komentarzem na Viaplay.pl, w ramach standardowej subskrypcji (34 zł/miesiąc).

33-letni Anglik Tyson Fury jest niepokonany w profesjonalnej karierze bokserskiej w wadze ciężkiej (30 wygranych, w tym 20 przez nokaut i 1 remis). Sobotnia walka będzie prawdopodobnie jego ostatnią w karierze, którą chce zakończyć na szczycie. Inne plany ma Dillian Whyte (28 zwycięstw, 2 porażki). 34-letni Brytyjczyk jamajskiego pochodzenia ponad tysiąc dni czekał na walkę o pas mistrzowski. Stawką sobotniego starcia, planowanego między 22.00 a 23.00 polskiego czasu, jest tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Tyson Fury (fot. Robyn Beck, AFP, Ritzau, Scanpix)

Fury tytuł mistrzowski odebrał Deontay’owi Wilderowi, z którym mierzył się w trzech walkach. Pierwszą zremisował, a dwie kolejne wygrał, ostatnią w październiku ubiegłego roku przez nokaut w 11. rundzie. Z kolei Whyte walczył ostatnio w marcu poprzedniego roku, zdobywając tymczasowy pas WBC w wadze ciężkiej. Znokautował wtedy w 4. rundzie Rosjanina Aleksandra Powietkina, w rewanżu za porażkę przez nokaut w 5. rundzie z sierpnia 2020 roku.

Ośmieszył Władimira Kliczkę

Tyson Fury to jedna z najsłynniejszych postaci światowego boksu. Głośno zrobiło się o nim w 2015 roku, gdy pokonał na punkty Władimira Kliczkę i zgarnął mistrzowskie pasy wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF i IBO. Do rewanżu nie doszło, a Fury musiał oddać pasy przez przerwę w karierze spowodowaną problemami z alkoholem i narkotykami. Jednak w 2018 roku wrócił na ring i nadal jest niepokonany.

Na sobotniej gali walczył będzie też m.in. przyrodni brat Tysona Fury’ego – Tommy (7 wygranych, 4 przez nokaut, 0 przegranych). A jego rywalem będzie…. Polak Daniel Bociański (10 zwycięstw, 2 przez nokaut, 1 porażka). Innym polskim akcentem sobotniego wieczoru będzie rywalizacja Michała Ciacha (2 wygrane, 1 KO i 11 porażek) z Brytyjczykiem słowackiego pochodzenia Karolem Itaumą (6 zwycięstw, 4 KO, 0 przegranych).

Transmisja gali w sobotę od 19.15 na Viaplay.pl Komentują Janusz Pindera i Grzegorz Proksa. W studiu pojawią się natomiast Artur Szpilka i Przemysław Osiak.

Karta walk Gali WBC 23 kwietnia 2022, Stadion Wembley (Londyn):

Walka wieczoru, o pas mistrzowski wagi ciężkiej WBC:

Tyson Fury (31-0-1, 22 KO, Wielka Brytania) vs Dillian Whyte (28-2-0, 19 KO, WB)

Walka o pas mistrzowski WBO, kategoria superpiórkowa/junior lekka:

Anthony Cacace (19-1-0, 17 KO, Irlandia) vs Jonathan Romero (34-1-0, 19 KO, Kolumbia)

Pozostałe walki:

Tommy Fury (7-0-0, 4 KO, WB) vs Daniel Bociański (10-1-0, 4 KO, Polska)

Isaac Lowe (21-1-3, 6 KO, WB) vs Nick Ball (14-0-0, 7 KO, WB)

David Adeleye vs Chris Healey

Kurt Walker vs Stefan Nicolae

Karol Itauma vs Michał Ciach

Royston Barney-Smith vs Jahfieus Faure


Fot. Tolga Akmen, AFP, Ritzau, Scanpix

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.