Przełamanie Gronia Bujaków. „Mam nadzieję, że rozpoczęliśmy serię zwycięstw”

Po fatalnym początku rundy wiosennej Groń Bujaków nareszcie się przełamał wygrywając 3:2 w Bronowie z rezerwami tamtejszego Rotuza w meczu 14. kolejki Klasy B gr. Bielsko-Biała.

Do przerwy gra się toczyła głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie mogła przejąć wyraźnej inicjatywy. Mimo to Rotuz schodził na przerwę prowadząc 1:0.

Po zmianie stron przewagę uzyskał Groń, czego efektem były stwarzane przez ten zespół dogodne sytuacje. Najlepszą z nich zmarnował Śleziak przegrywając pojedynek z bramkarzem gospodarzy w sytuacji sam na sam. Po raz kolejny drużyna z Bujakowa przekonała się, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Gospodarze podwyższyli prowadzenie. Wówczas podopieczni Jakuba Kani rzucili się do odrabiania dwubramkowej straty. W przeciągu 5. minut zdobyli trzy gole wychodząc na prowadzenie i nie oddając go do końca.

Strzelcami goli byli kolejno Wnęczak, Rusin oraz P. Kuźnik. Warto dodać, że Groń kończył mecz w 9 po tym jak w przeciągu minuty czerwone kartki dostali A. Kuźnik i Aleksander Wnęczak. 

– Można powiedzieć uffff… Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Każdy wie jaki mieliśmy początek rundy i z jakim nastawieniem przyjechaliśmy do Bronowa.  Mecz się nie ułożył tak jakbyśmy tego chcieli, ale najważniejsze, że wróciliśmy z dalekiej podróży ostatecznie wygrywając to spotkanie. Pokazaliśmy charakter i serducho. W takich meczach rodzi się prawdziwa drużyna – powiedział szkoleniowiec Gronia Jakub Kania.

– Wydaje mi się, że mimo błędu przy stracie pierwszej bramki, na pochwałę zasłużył nasz bramkarz Robert Kocemba. Nikt na niego nie stawiał przed rozpoczynającą się rundą, a on wykorzystuje daną mu szansę. Na gorąco mogę powiedzieć, że w tym spotkaniu swoją szansę wykorzystał również Dawid Herma, który był zmieniony w tym spotkaniu, ale nie ze względu na swoją postawę, a założenia taktyczne. Warto wyróżnić również obu rezerwowych, którzy zdobyli po golu. To tylko świadczy o tym jaką mamy wyrównaną kadrę, a zmiennicy nie obniżają poziomu gry tylko dają wartościowe zmiany – podkreślił trener.

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i tekst „R BRONOW Rotuz II Bronów 2:3 (1:0) B BUJAKCL LKS Groń Bujaków WNĘCZAK ŚLEZIAK S. SMOLUCH Gole: Wnęczak Rusin Kuźnik Żółte kartki: 2x Wnęczak, 2xA.Kuźnik Śleziak, Kania Moc, Rusin Czerwone kartki: A.Kuźnik WnÄczak Zmiany Smoluch Rusin Herma i Kuźnik G. WASZTYL K. KANIA D. HERMA M. ROSEGNAL JANIK MOC KUŻNIK COCEMBA NAGLIK M. BRZÓZKA .HERMA RUSIN KUŻNIK STEFKO”

Czołówka tabeli przedstawia się następująco:

  1. GLKS II Wilkowice 39 pkt
  2. Sokół Zabrzeg 37 pkt
  3. Zapora Porąbka 34 pkt
  4. Groń Bujaków 31 pkt

W kolejnym spotkaniu podopieczni Jakuba Kani zmierzą się na własnym boisku z Iskrą Rybarzowice. Mecz zaplanowano na 30 kwietnia. Początek o godzinie 17.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.