fbpx

Czy Wieczysta Kraków skusi gwiazdora Jagi kosmiczną pensją?

Jesus Imaz wciąż nie przedłużył kontraktu z Jagiellonią Białystok. Na decyzję Hiszpana czekają również w Krakowie. Władze Wieczystej, a w szczególności Franciszek Smuda, postawiły sobie za cel sprowadzenie piłkarza Jagi.

Pogłoski o zainteresowaniu Imazem ze strony krakowskiego potentata pojawiły się kilka dni temu. Część środowiska wzięła je za bajki, traktując doniesienia z przymrużeniem oka. Jednak coś jest na rzeczy, gdyż z Krakowa i Białegostoku dochodzą kolejne informacje, z których dowiadujemy się, że Wieczysta ma zamiar skusić hiszpańskiego piłkarza kosmiczną pensją.

Jagiellonia Białystok, mimo problemów finansowych, zaoferowała Imazowi umowę na trzy lata z pensją rzędu 20 tys. euro miesięcznie. Jak informuje Robert Bońkowski, białostocki dziennikarz, nie wszyscy w radzie nadzorczej klubu są jednak z tego powodu zadowoleni. Hiszpan wciąż leczy kontuzję kolana i nie ma pewności czy po powrocie na murawę będzie prezentował podobnie wysoką formę jak kilka miesięcy temu.

Najpierw Jesus Imaz musi wrócić do pełnej sprawności. Te wszystkie rozmowy, które są w sprawie jego nowego kontraktu, sprowadzają się do wspólnego mianownika, czyli zdrowia. Jeśli będzie zdrowy, jeśli wyleczymy go na czas i będzie mógł zagrać w ostatnich meczach tego sezonu, to dopiero wtedy będę z nim rozmawiał o planach – powiedział trener Jagiellonii, Piotr Nowak w rozmowie z Robertem Bońkowskim.

– Wszystkie rozmowy, jakie z nim przeprowadziłem w ostatnich tygodniach, a które poruszały sprawę jego przyszłości w klubie, kończyły się na tym, o czym wspomniałem, czyli na zdrowiu. Jesus mówił mi, że najpierw musi być zdrowy. Wtedy okaże się, co będzie dalej, jakie on będzie miał plany i jakie będą plany klubu względem napastnika i czy ta przyszłość dla obu stron będzie miała sens – dodał szkoleniowiec.

Według informacji przekazanych przez Bońkowskiego, Imaz czeka na powrót do treningów z drużyną i lekarską diagnozę. Od tego czy będzie w stanie znów grać na poziomie, który zagwarantuje mu miejsce w podstawowej jedenastce, zależeć będzie podpisanie nowej umowy z Jagiellonią Białystok.

I tutaj pojawia się Wojciech Kwiecień, właściciel Wieczystej Kraków oraz Franciszek Smuda, szkoleniowiec 4-ligowca. Obaj panowie wymarzyli sobie, że w ataku ich zespołu zagra Jesus Imaz, który mógłby dołączyć do klubu z Krakowa za darmo. Jego umowa z Jagą wygasa bowiem 30 czerwca tego roku.

– Napastnik otrzymał już pierwsze informacje na temat oferty zespołu z Małopolski. To lukratywny kontrakt na trzy lata, który nieoficjalnie ma przewyższać honorarium zaproponowane przez białostocki klub nawet o kilka tysięcy euro miesięcznie. Przejście napastnika do Krakowa byłoby z pewnością dla niego już tylko epizodem emerytalnym w zawodowym futbolu – informuje Robert Bońkowski ze sporttvp.pl.

Jesus Imaz przez ponad trzy lata pobytu w Białymstoku rozegrał w barwach Jagiellonii 96 oficjalnych meczów, w których zdobył 39 bramek i 12 asyst. W obecnym sezonie w 13 ligowych meczach strzelił siedem goli oraz zanotował dwa ostatnie podania.

Źródło: Robert Bońkowski, sporttvpl.pl, własne


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Czy Wieczysta Kraków skusi gwiazdora Jagi kosmiczną pensją?”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.