fbpx

Piotr Nowak przed meczem Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław. „Igranie z ogniem to ostatnia rzecz, na którą możemy sobie pozwolić”

Piotr Nowak, szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, odpowiadał na pytania dziennikarzy przed arcyważnym meczem ze Śląskiem Wrocław.

Piotr Nowak przed meczem Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław:

– Nie możemy skupiać się tylko na tym, że do końca mamy cztery spotkania, ale na tym, aby przygotować się możliwie najlepiej do najbliższego spotkania. Samo rozpamiętywanie błędów w niczym nie pomoże. Musimy zdobyć punkty, aby złapać oddech – powiedział przed meczem ze Śląskiem Wrocław trener Piotr Nowak.

W ostatnich tygodniach pomimo nie najlepszych wyników sytuacja Jagiellonii w tabeli nie uległa znacznemu pogorszeniu.

– Trochę tańczyliśmy na cienkiej linie, wygrana z Zagłębiem i remis w Radomiu dały nam duży oddech. Niemniej igranie z ogniem to ostatnia rzecz, na którą możemy sobie pozwolić. Wydawało się, że po czterech punktach zdobytych z „Miedziowymi” i beniaminkiem wszystko jest ok, ale tak nie było. Z Pogonią zagraliśmy niezły mecz, z Piastem bardzo dobrą pierwszą połowę. W Gliwicach dostaliśmy dwa gongi po przerwie, chociaż jeszcze w przerwie mówiliśmy, że stać nas na wygraną. Podobnie jak w Radomiu straciliśmy gole po prostych błędach i musieliśmy gonić wynik. Nie możemy jednak tego robić „na wariata”, bo w starciu z Piastem mogliśmy stracić jeszcze przynajmniej dwa gole. Wszystko trzeba robić z chłodną głową, a nadziewanie się na kontry jest bardzo niebezpieczne. Musimy być bardziej odpowiedzialni – tłumaczy szkoleniowiec.

W jaki sposób trener będzie motywował zespół?

– Są różne szkoły, można jechać „na husarię”, można na spokojnie tłumaczyć, można nic nie mówić. Myślę jednak, że każdy w szatni, sztabie i klubie wie, jak ważny będzie to mecz dla układu tabeli. Nie możemy skupiać się tylko na tym, że do końca mamy cztery spotkania, ale na tym, aby przygotować się możliwie najlepiej do najbliższego spotkania. Musimy być gotowi na walkę. Śląsk to walczący zespół, a znając podejście trenera Tworka jego zespół będzie zmotywowany. Czasami powtarzane przeze mnie teksty brzmią jak zdarta płyta, ale nie możemy się użalać nad popełnionymi błędami, bo to w niczym nam nie pomoże. Musimy patrzeć przed siebie i znaleźć sposób, aby zdobyć punkty – zakończył Piotr Nowak.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.