Dwugłos trenerski po remisie Zagłębia Lubin z Lechią Gdańsk

W spotkaniu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie zremisowało w Lubinie z Lechią Gdańsk 2:2. Po meczu głos zabrali trenerzy obu zespołów.

PIOTR STOKOWIEC – TRENER KGHM ZAGŁĘBIA:

– Mówiłem po ostatnim meczu, że łatwo Ekstraklasy nie oddamy i chcemy zaszczepić taki charakter i walkę naszej drużynie. W ciągu tygodnia dużo pracowaliśmy nad głowami. Dzisiaj zobaczyliśmy inny zespół, i mimo że mecz nie układał się od początku, to nie poddaliśmy się i walczyliśmy. Wydaje mi się, że byliśmy dzisiaj lepszą drużyną. Wynik nie jest satysfakcjonujący, ale wierzę, że to jest moment przełomowy i wykonana przez nas praca przyniesie efekt. Takie Zagłębie chcę oglądać i myślę, że paradoksalnie, mimo braku zwycięstwa, wygraliśmy wiarę na ostatnie trzy kolejki. Szysz i Starzyński pokazali, że mogą być prawdziwymi liderami. Mogę mieć pretensje jedynie o skuteczność, ale z wiarą i optymizmem patrzę na te ostatnie spotkania.

TOMASZ KACZMAREK – TRENER LECHII:

– Wiadomo, że jak prowadzi się 2:0 na wyjeździe i ostatecznie remisuje się 2:2, to jest to niewystarczające. Dzisiaj nie zagraliśmy na naszym najwyższym poziomie, lecz często udawało się nam być zdecydowanym w swoich akcjach, co udowodniliśmy zdobywając dwie bramki i mając realną szansę na zdobycie kolejnej. Pomimo tego, w żadnym momencie nie mieliśmy tego meczu pod pełną kontrolą. Przeciwnicy dochodzili do wielu sytuacji, w naszej grze było sporo agresji i dawaliśmy dużo pola rywalom, którzy z tego korzystali. Dziś zagraliśmy z bardzo dobrym Zagłębiem, które pokazało, że ma wysokiej jakości piłkarzy, którzy udowodnili, że jest to dla nich kluczowy mecz. My w niektórych fazach dzisiaj za mało graliśmy piłką, robiliśmy sporo rzeczy niezdecydowanie, dlatego biorąc pod uwagę przebieg meczu, myślę, że ten remis jest zasłużony, a na pewno w dniu dzisiejszym najważniejsze dla nas jest to, że wywozimy z Lubina jeden punkt.

KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN – LECHIA GDAŃSK 2:2

Bramki: Patryk Szysz 68, Filip Starzyński 82 – Aleks Ławniczak 7 (s), Flávio Paixão 33

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Saša Balić (46, 15. Martin Doležal), 77. Mateusz Bartolewski – 26. Kacper Chodyna, 14. Jakub Żubrowski (71, 99. Łukasz Łakomy), 18. Filip Starzyński (90, 16. Adam Ratajczyk), 8. Łukasz Poręba, 9. Erik Daniel (71, 29. Cheikhou Dieng) – 17. Patryk Szysz.

Lechia: 12. Dušan Kuciak – 22. Joseph Ceesay (66, 4. Kristers Tobers), 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 2. Rafał Pietrzak – 7. Maciej Gajos (82, 69. Jan Biegański), 6. Jarosław Kubicki, 99. İlkay Durmuş (82, 33. Marco Terrazzino), 28. Flávio Paixão – 79. Kacper Sezonienko (87, 76. Christian Clemens), 9. Łukasz Zwoliński (66, 20. Conrado).

żółte kartki: Żubrowski – Ceesay, Kubicki.

sędziował: Jarosław Przybył.

(fot. Tomasz Folta / zaglebie.com)


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.