fbpx

Były reprezentant Polski bliski powrotu do Ekstraklasy! „Nie interesuje mnie piłkarska emerytura”

Górnik Zabrze zaczyna rozglądać się za wzmocnieniami na przyszły sezon. Na Roosevelta może powrócić Paweł Olkowski, były reprezentant Polski.

Wychowanek klubu Gwarek Zabrze trafił do Górnika w 2011 roku. W trakcie trzech sezonów, jakie spędził przy Roosevelta, rozegrał 94 spotkań.

Następnie przeniósł się do Bundesligi, gdzie został graczem FC Koeln. Tam jednak z każdym sezonem coraz trudniej było mu przebić się do podstawowej jedenastki. W efekcie, po 4 latach opuścił Kolonię.

Olkowski zaliczył także epizod w Championship. W barwach Bolton Wanderers rozegrał tylko jeden sezon, w którym na boisku pojawił się 39 razy. Obecnym klubem byłego zawodnika Górnika Zabrze jest turecki Gaziantep FK, z którym związał się trzy lata temu. Jego kontrakt wygasa w czerwcu tego roku i dzięki temu obrońca będzie do wzięcia za darmo.

32-latek przyznaje, że myśli o powrocie do Polski.

„Chcę wrócić do Polski. Teoretycznie syn we wrześniu powinien iść do szkoły. Za granicą gram już osiem lat i chyba wystarczy. Nastawiłem się na powrót do kraju, uważam, że ten kierunek pozwoli mi cieszyć się z piłki. Nie jest tak, że wracam z tęsknoty za domem. Nie interesuje mnie żadna emerytura, tylko granie” – mówił dla Przeglądu Sportowego Olkowski.

Były reprezentant Polski od marca negocjuje z Górnikiem Zabrze. Zdaniem „Przeglądu Sportowego” rozmowy zmierzają w dobrym kierunku i doświadczony obrońca od przyszłego sezonu może ponownie zagrać w barwach zabrzańskiego klubu.

Paweł Olkowski to 13-krotny reprezentant Polski. Jego ostatnim spotkaniem w koszulce z orłem na piersi był mecz przeciwko Irlandii w eliminacjach do EURO 2016.

Źródło: własne, PS


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.