fbpx

Piotr Nowak przed meczem Jagi z Wisłą Kraków: Nie chcę, abyśmy znowu otrzymali „dwa gongi” i musieli gonić wynik

Piotr Nowak, szkoleniowiec Jagiellonii Białystok, odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczem z Wisłą Kraków.

Piotr Nowak przed meczem Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok:

– Po końcowym gwizdku byliśmy niezadowoleni i do dzisiaj zdajemy sobie sprawę, że straciliśmy dwa „oczka”. W tej rundzie mieliśmy kilka meczów, które można było określić jako „zwycięskie” remisy, a teraz mówimy o „przegranym” remisie. Za nami udany tydzień, w którym przygotowywaliśmy się do następnego meczu. Nikt nie myślał o majówce ani relaksie. Oczywiście w ostatnim meczu zgarnęliśmy punkt, który przybliża nas do realizacji celu, ale nie możemy sobie pozwolić na chwile słabości i dekoncentracji.

– W każdym spotkaniu byliśmy gotowi na walkę, czy to z najlepszymi czy z tymi niżej notowanymi rywalami. Jeżeli chodzi o mentalny aspekt, to nie uważam, abyśmy mieliśmy w tej rundzie jakieś problemy. Naturalnie, zdarzały się momenty, w których tracimy koncentrację i popełniamy proste błędy. Przykładem może być ostatni mecz i gol dla Śląska, którego można było uniknąć. W akcji brało udział sześciu moich zawodników i każdy z nich mógł przerwać tę akcję. To nie jest tak, że im się nie chce, ale nie przewidują tego, co może się wydarzyć. Takie błędy są wykorzystywane przez bardziej rutynowane zespoły. Bardzo liczę na pełną koncentrację przez 90 minut. To końcówka sezonu i każdy chce osiągnąć swój cel, zarówno Wisła jak i my.


– Nie myślę o tym co będzie po 34. kolejce. Wisła Kraków pokazała w starciu z „Nafciarzami”, że nawet przegrywając 1:3 byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Musimy być na to przygotowani od początku, aby nie tylko cofnąć się i „lagować”, ale musimy grać w piłkę i znaleźć elementy które pozwolą nam nie tylko zremisować, ale również wygrać. Mamy świadomość wagi tego spotkania, dlatego oczekują, że wybiegamy i wywalczymy tę wygraną. Chcemy pokazać, że zespół jest mentalnie przygotowany w odpowiedni sposób. Nie chcę, abyśmy znowu otrzymali „dwa gongi” i musieli gonić wynik. Owszem, w ostatnich tygodniach to nam się zdarzało, ale po błędach, które musimy wyeliminować.

Fot. Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.