Reprezentacja Polski U-21. Białystok stracił organizację meczu z Niemcami przez… brak lotniska

Reprezentacja Polski do lat 21 miała rozegrać mecz eliminacji do mistrzostwa Europy z Niemcami 7 czerwca w Białymstoku, ale… nie rozegra.

Polski Związek Piłki Nożnej zimą ogłosił, że mecz eliminacji ME do lat 21 pomiędzy naszą młodzieżówką i Niemcami, odbędzie się w Białymstoku. Prezydent miasta Tadeusz Truskolaski oraz prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Kopczewski, dumnie prężyli pierś, oświadczając wszem i wobec, że reprezentacyjny futbol wraca na Podlasie. Niestety…

Wszystko przez protest niemieckiej federacji. Tamtejszy związek piłkarski przeanalizował przepisy i odległość z lotniska w Warszawie do stadionu w Białymstoku. Niemcy doszli do wniosku, że droga przejazdu jest zbyt długa.

Międzynarodowe przepisy określają, że podróż z lotniska do miejsca rozegrania spotkania może trwać maksymalnie dwie godziny. Przejazd autokarem z Warszawy do Białegostoku w tak krótkim czasie jest niemożliwy.

– Zostaliśmy poinformowani przez Polski Związek Piłki Nożnej, że imprezę sportową, którą mieliśmy, jako Białystok zorganizować, przeniesiono do Łodzi. Wszystko ze względu na skargę, która dotarła do władz PZPN. Bardzo nam przykro, bo jesteśmy przekonani, że mecz w naszym mieście miałby bardzo dobrą atmosferę. Byłaby to atrakcja dla kibiców – mówi dla TVPSPORT.PL Anna Kowalska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Mecz pomiędzy młodzieżową reprezentacją Polski i Niemiec odbędzie się 7 czerwca na stadionie ŁKS-u Łódź, poinformował TVPSPORT.PL rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Źródło: Robert Bońkowski, TVPSPORT.PL


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.