fbpx

Nie samym futbolem… NTT IndyCar Series: GMR Grand Prix Indianapolis. Czy Rinus VeeKay powtórzy sukces?

GMR Grand Prix Indianapolis to przedsmak wielkiego ścigania przed słynnym na całym świecie wyścigiem Indianapolis 500. W ten weekend Holender Rinus VeeKay będzie miał okazję powtórzyć sukces z Grand Prix Alabamy z 1 maja, a także… swój wyczyn z ubiegłego roku, gdy wygrał w Indianapolis. Transmisja kwalifikacji w piątek od 22.00, a wyścigu w sobotę o 21.00, na żywo z polskim komentarzem wyłącznie na Viaplay.pl.

  • GMR Grand Prix to piąta odsłona tego sezonu NTT IndyCar Series. W sobotę rywalizacja toczyć się będzie na torze Indianapolis Motor Speedway
  • W Birmingham, w Grand Prix Alabamy, 1 maja najlepszy okazał się Holender Rinus VeeKay z teamu Ed Carpenter Racing. To także ubiegłoroczny triumfator z Indianapolis
  • Transmisja wyścigu GMR Grand Prix Indianapolis na żywo z polskim komentarzem, już w najbliższą sobotę o 21.00, na żywo wyłącznie na Viaplay.pl

Na Indianapolis Motor Speedway wcześniej rozgrywano także Grand Prix USA Formuły 1. Na kierowców czeka dystans 2,4 mili i 85 okrążeń. GMR Grand Prix to przedsmak słynnego na cały świat wyścigu Indianapolis 500, który odbędzie się już 29 maja.

VeeKay znowu wygrywa. Powtórzy sukces sprzed roku?

W Grand Prix Indianapolis rok temu najlepszy był Holender Rinus VeeKay (aktualnie team Ed Carpenter Racing), który… właśnie wygrał ostatni wyścig serii IndyCar, Grand Prix Alabamy w Birmingham 1 maja. Z kolei dwukrotnie drugi na podium był ostatnio mistrz IndyCar 2021 Hiszpan Alex Palou z teamu Chip Ganassi Racing. A trzy pierwsze wyścigi zdominowali reprezentanci Teamu Penske. Team Penske triumfował w Grand Prix Indianapolis w latach 2015-2019.

Mistrz na czele

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu prowadzi Alex Palou (Chip Ganassi Racing). Drugi jest Nowozelandczyk Scott McLaughlin, a trzeci Josef Newgarden z USA, ostatnia dwójka reprezentuje Team Penske. Poprzedni triumfator z Indianapolis Rinus VeeKay jest siódmy, a znany z Formuły 1 Francuz Romain Grosjean ósmy.

Alex Palou (fot. Scanpix/Viaplay)

Transmisje z piątkowych kwalifikacji o 22.00 i z sobotniego wyścigu o 21.00 na żywo z Indianapolis, z polskim komentarzem, wyłącznie na Viaplay.pl

2022 NTT IndyCar Series – najbliższe transmisje na żywo na platformie Viaplay:

GMR Grand Prix, Indianapolis

PIĄTEK, 13 maja:

22.00 Kwalifikacje, komentuje Maciej Jermakow

SOBOTA, 14 maja:

21.00 komentują Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński

fot. Scanpix/Viaplay


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.