Marek Papszun po porażce Rakowa: Boli, bo dużo zrobiliśmy w tym sezonie, żeby zagrozić Lechowi w walce o mistrzostwo

W meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie pokonało Raków Częstochowa 1:0.  Po porażce, zespół Marka Papszuna stracił szansę na zdobycie mistrzostwa Polski. Na kolejkę przed końcem rozgrywek, tytuł zapewnił sobie Lech Poznań.

Po meczu w Lubinie na pytania dziennikarzy odpowiadali szkoleniowcy.

Piotr Stokowiec – Trener KGHM Zagłębia:

– Zacznę cytując klasyka: „Pogłoski o naszej śmierci okazały się mocno przesadzone”. To obrazuje jak trudny był dzisiejszy mecz i cały sezon. Ten mecz miał ogromne znaczenie dla Klubu, zawodników i mojego sztabu. To spotkanie pokazało, że potrafimy wyjść z kryzysu i sobie poradzić. Przez cztery miesiące nie jest tak łatwo to wszystko poukładać.

– Dziś wygraliśmy z kandydatem do mistrzostwa Polski, który do dziś nie przegrał w tym roku meczu. Pokazaliśmy dziś grę jak równy z równym. Mieliśmy swoje sytuacje i rozegraliśmy dobry mecz. Okazje mieli Starzyński, Dolezal czy Pieńko, ale nie udało się ich wcześniej wykorzystać. Nie boję się postawić na młodego chłopaka jakim jest Pieńko, grając o życie. To jest proces. Nie spodziewałem się takich trudności jakie będą po drodze, ale pokazaliśmy, że ze sztabem potrafimy dotrzeć do głów piłkarzy. Nie mogliśmy przestraszyć się Rakowa i musieliśmy zagrać odważnie, a zawodnicy to zrealizowali.

– Cieszę się z postawy zawodników i naszych liderów. Nie wszyscy pokazali pełnię swoich możliwości, ale to jest dopiero początek. Przeczekaliśmy trudności i wyszliśmy z kryzysu. Dla mnie to ogromna satysfakcja. Lubińska społeczność utożsamiała się dziś z drużyną. Chciałbym wyróżnić Kacpra Chodynę, który dla mnie był dziś piłkarzem meczu i wziął na siebie odpowiedzialność. Udało nam się odkryć jeszcze kilku młodych graczy jak Bieszczad czy Łakomy. Mogę podziękować władzom za cierpliwość. Gratuluję zespołowi, ale swoją pracą zasłużyliśmy na to i pokazaliśmy jaką drużyną chcemy i możemy być.

Marek Papszun – Trener Rakowa:

– Boli, bo dużo zrobiliśmy w tym sezonie, żeby zagrozić Lechowi w walce o mistrzostwo. Założenie było takie, by dać sobie jeszcze szansę w ostatniej kolejce, ale to się nie udało. Mimo wszystko ten sezon będzie dla nas udany, musimy jednak nadal walczyć o wicemistrzostwo i na tym się skoncentrować. Gratuluję Lechowi mistrzostwa, a Zagłębiu utrzymania i liczę, że będziemy radować się na koniec sezonu.

KGHM Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

Bramka: Kacper Chodyna 90 (k)

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski – 26. Kacper Chodyna, 8. Łukasz Poręba (83, 21. Tomasz Pieńko), 99. Łukasz Łakomy, 18. Filip Starzyński (72, 6. Aleksandar Šćekić), 9. Erik Daniel (54, 29. Cheikhou Dieng) – 17. Patryk Szysz (54, 15. Martin Doležal).

Raków: 1. Vladan Kovačević – 16. Oskar Krzyżak (46, 71. Wiktor Długosz), 2. Tomáš Petrášek, 24. Zoran Arsenić – 7. Fran Tudor, 10. Igor Sapała (55, 55. Szymon Czyż), 88. Walerian Gwilia (90, 30. Władysław Koczerhin), 17. Mateusz Wdowiak (76, 18. Jakub Arak), 11. Ivi López, 23. Patryk Kun – 21. Vladislavs Gutkovskis (76, 9. Sebastian Musiolik).

żółte kartki: Łakomy, Daniel, Kopacz, Šćekić, Chodyna, Bieszczad – Petrášek, Arsenić.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.