Oba zespoły Wieczystej Kraków urządziły sobie w miniony weekend ostre strzelanie. Pierwsza drużyny pokonała na wyjeździe Wiślankę Grabie 7:0, natomiast A-klasowe rezerwy rozgromiły 13:0 Wandę Kraków.

W sobotę 14 maja, drugi zespół Wieczystej zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. Lider trzeciej grupy krakowskiej Klasy-A aż 13:0 pokonał zespół Wandy. Po rozegraniu 20 spotkań, rezerwy Wieczystej mają na koncie 60 punktów i do rozegrania jeszcze sześć meczów, ale już teraz krakowski zespół zapewnił sobie awans do klasy okręgowej. Pozostaje tylko pytanie czy w pozostałych pojedynkach uda się „rezerwistom” strzelić 50 goli, aby przełamać granicę 200 bramek w sezonie?

Wieczysta II Kraków – Wanda Kraków 13:0 (5:0)
Kwiecień 10, Słonina 31, 38, 56, 81, Łazarczyk 40, Madejski 45, 86, 89, Banachowicz 73, Pachowicz 83, 87, 90

Wieczysta II: Drzewiecki – Kwiecień (60 Pachowicz), Barczuk, Kalemba, Niechciał (30 Łazarczyk) – Madejski, Sosnowski (70 Vardanyan), Banachowicz, Makuch, Suchan (70 Palej) – Słonina

Pierwszy zespół Wieczystej spotkał się na wyjeździe z Wiślanką Grabie. Mecz zgromadził na trybunach ponad pół tysiąca kibiców, którzy liczyli, że być może dojdzie do kolejnej sensacji i miejscowi urwą punkty krakowskim gigantom. Rzeczywistość okazała się brutalna i Wieczysta już w 17. minucie prowadziła 2:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron piłkarze Franciszka Smudy posiadali miażdżącą przewagę, którą udokumentowali pięcioma golami. Trzy z nich padły w ostatnich ośmiu minutach spotkania.

Wieczysta Kraków jest oczywiście liderem zachodniej grupy małopolskiej IV ligi. W 27 meczach zdobyła 74 punkty (24-2-1), strzelając rywalom 134 gole i tracąc 15. Krakowski zespół zdobył komplet punktów na własnym boisku – 13 wygranych.

Wiślanka Grabie – Wieczysta Kraków 0:7 (0:2)
Hebel 2, Majewski 17, 82, Moulin 57, Jankowski 66, 90, Guzik 87

Sędziował
: Bartosz Pałetko (Kraków)
Żółte kartki: Pietras, Peszko
Widzów: 500

Wiślanka: Kobyłka (65 Żmudzki) – Gruszkowski (71 Waś), Żakieta, Kukla, Łomnicki – Panek (75 Leśniak), Serafin, Kubic (46 Pilch), Nowak, Jaworski – Drabik (46 Steinhoff)

Wieczysta: Plewka – Bąk, Michalski, Jampich (83 Porębski), Kumah (62 Guzik) – Pietras, Moulin (75 Nowicki), Hebel (80 Supel) – Majewski, Jankowski, Peszko (64 Linca)

Jedna odpowiedź do “Zawodnicy Wieczystej Kraków urządzili sobie festiwal strzelecki. 20 goli zaaplikowane rywalom (WIDEO)”