fbpx

Barciczanka Barcice idzie śladami Wieczystej. „Chcemy być drugą siłą w regionie”

Barciczanka Barcice jest zdecydowanym liderem rozgrywek Klasy Okręgowej w grupie nowosądecko–gorlickiej. Podopieczni Mateusza Dwojaka w tym sezonie nie przegrali jeszcze meczu!

Barcicznka nie tylko nie przegrała meczu, ale jest jedynym zespołem w Polsce, który na szóstym poziomie rozgrywek nie stracił nawet punktu w obecnym sezonie. 25 zwycięstw, 75 punktów, bilans bramkowy 115-12 oraz udział w barażach o awans do IV ligi zapewniony na kilka kolejek przed końcem przed obecnej kampanii.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „51946 BUDMEX BARCICE”
Mateusz Dwojak, szkoleniowiec Barciczanki

Zespół z Barcic nie ma sobie równych w lidze, a osiągane rezultaty sprawiły, że o drużynie jest głośno nie tylko w regionie. Lider nowosądecko-gorlickiej Klasy Okręgowej, podobnie jak Wieczysta Kraków, przyciąga kibiców na trybuny, gdyż w Barciczance występują znani z ekstraklasowych występów Maciej Korzym czy Maciej Małkowski.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba
Maciej Korzym
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba
Maciej Małkowski

Szkoleniowiec zespołu z Barcic w rozmowie z „Gazetą Krakowską” odniósł się do porównań z Wieczystą Kraków.

– Myślę, że do Wieczystej sporo nam jeszcze brakuje. Nie jest to kierunek, jaki chciałbym obrać przy budowie tego zespołu. Przede wszystkim chcemy stworzyć drużynę opartą na wyróżniających się zawodnikach wywodzących się z naszego regionu – powiedział Mateusz Dwojak.

– Wraz z moim asystentem Pawłem Zwolińskim oraz całym zarządem chcemy zbudować w Barcicach mocny ośrodek, który byłby po Sandecji drugą siłą w regionie. Warunki, jakimi dysponujemy w Barcicach, są do tego znakomite. Najpierw trzeba jednak awansować do czwartej ligi, a później realizować kolejne cele, zarówno te sportowe, jak również organizacyjne – podkreślił.

– Wygranie baraży będzie dopiero pełnią sukcesu, dlatego na świętowanie, mam taką nadzieję, przyjdzie czas po triumfie w barażach i wywalczeniu awansu na szczebel czwartej ligi – podsumował trener Dwojak.

Źródło: własne, Gazeta Krakowska

Fot. Barciczanka Barcice/Facebook


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.