fbpx

Ostatni przystanek Miedzi Legnica w Fortuna 1 Lidze

Na zakończenie sezonu piłkarzy Miedzi Legnica czeka derbowe spotkanie w Polkowicach.

– Myślimy już o przyszłym sezonie. Chcieliśmy jak najwcześniej zapewnić sobie awans, by zyskać trochę więcej czasu na regenerację i móc pozwolić sobie na to, by trochę wcześniej zacząć przygotowania. Dlatego jedenastu zawodników otrzymało wolne i udało się na urlopy. Ci, którzy mieli najwięcej w nogach, mogą trochę wcześniej rozpocząć odpoczynek. To nasza przewaga przed przyszłym sezonem, a jednocześnie moment dla tych zawodników, którzy grali mniej. Szansę dostało też kilku chłopaków z drugiej drużyny – powiedział trener Miedzi Wojciech Łobodziński

 – Nie będę zdradzał szczegółów, ale chcemy popracować nad kilkoma wariantami. To nie będzie nic nowego dla piłkarzy, ale zamierzamy zaskoczyć przeciwnika. Nastąpi też bardzo dużo zmian w składzie – dodał.

Górnik Polkowice, mimo utraty szans na utrzymanie, nie odpuszcza, co pokazał choćby wynik ostatniego meczu polkowiczan z Apklan Resovią. Zielono-czarni zwyciężyli 3:0, a gole zdobywali Rafał Karmelita, Mateusz Piątkowski i Mariusz Szuszkiewicz. Łącznie polkowiczanie zdobyli w bieżącym sezonie 29 punktów, na co złożyło się 5 zwycięstw, 14 remisów i 14 porażek, przy bilansie bramkowym 32:53. Grając w roli gospodarza Górnik wygrał 3 spotkania, 8 zremisował i poniósł 5 porażek (bramki 15:18). Dodajmy jeszcze, że po słabej jesieni z trenerską ławką zielono-czarnych pożegnał się trener Paweł Barylski. Jego miejsce zajął Szymon Szydełko. W tabeli tylko za mecze rozgrywane w bieżącym roku kalendarzowym ekipa z Polkowic plasuje się w środku stawki. Z pewnością piłkarze Górnika będą chcieli w dobrym stylu pożegnać się z Fortuna 1 Ligą.

– Myślę, że to jest też pewna przepustka dla tych zawodników na przyszły sezon. Zarówno jeśli chodzi o poszukiwanie nowego klubu, jak i pozostanie w Górniku Polkowice. Zdziwiłbym się, gdyby ktokolwiek odpuszczał. To także szansa dla trenera, który na pewno będzie chciał pozostać na tym poziomie rozgrywkowym. Nie wydaje mi się, żeby rywale odpuścili. Poza tym Górnik jest drużyną, która naprawdę nieźle gra w piłkę. Spodziewamy się ciężkiego meczu – podkreśla opiekun zielono-niebiesko-czerwonych. 

Początek niedzielnego starcia na Stadionie Miejskim w Polkowicach o godz. 12:40. Pojedynek transmitowany będzie za pośrednictwem platformy Polsat Box Go oraz w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE.

Źródło: Biuro Prasowe Miedzi Legnica


 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.