fbpx

Nie samym futbolem… IndyCar: Indianapolis 500. Kto wygra najsłynniejszy wyścig świata?

To najsłynniejszy wyścig i jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie. Już w tę niedzielę o 18.45 w mieście Speedway w amerykańskim stanie Indiana, odbędzie się rywalizacja Indianapolis 500, na owalnym torze wyścigowym. Pole position przed tym wyścigiem wywalczył Nowozelandczyk Scott Dixon z zespołu Chip Ganassi Racing. Transmisję na żywo z polskim komentarzem można w niedzielę od 17.00 oglądać wyłącznie na Viaplay.pl.

Jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych świata, a na trybunach wyścigu Indianapolis 500… blisko 300 tysięcy miejsc! W tym roku, po pustych trybunach z ubiegłego roku, popandemicznie wpuszczonych zostanie 135 tysięcy kibiców. Wyścig Indianapolis 500 rozgrywany jest od 1911 roku w ostatnią niedzielę maja.

Dixon wygra po blisko 15 latach?

Na starcie stanie 33 kierowców. Pole position wywalczył Nowozelandczyk Scott Dixon, przed kolegą z teamu Chip Ganassi Racing – Hiszpanem Alexem Palou. Za zwycięstwo w kwalifikacjach Dixon otrzymał 100 000 dolarów. Roku temu to także Dixon był najlepszy w kwalifikacjach, a tym razem było to już jego piąte w karierze pole position podczas Indianapolis 500. W 2008 roku zdołał przekuć je w końcowy triumf. Rok temu w głównej rywalizacji najlepszy był Brazylijczyk Helio Castroneves.

Mleko zamiast szampana

Indianapolis 500 jest wyścigiem wyjątkowym nie tylko z powodu jego popularności. Zwycięzca na mecie nie sięga bowiem po butelkę szampana, a… mleka! To tradycja zapoczątkowana w 1936 roku przez Louisa Meyera, który wierzył w moc mleka. Choć, jak się okazało, triumfator tak naprawdę pił wtedy maślankę.

Dwa teamy zdominowały kwalifikacje

W tym roku na starcie Indianapolis 500 stanie m.in. ośmiu wcześniejszych zwycięzców tego wyścigu, a także siedmiu debiutantów. Oprócz debiutujących na słynnym torze zawodników, wszyscy pozostali brali udział w wyścigu przed rokiem. Najlepsi w kwalifikacjach byli Scott Dixon i Alex Palou z ekipy Chip Ganassi Racing, a także Rinus VeeKay z Ed Carpenter Racing. Dla Dixona to drugie pole position z rzędu.

Wyścigowa niedziela na Viaplay.pl

Transmisję na żywo z najsłynniejszego wyścigu samochodowego świata można w niedzielę od 17.00 (początek rywalizacji o 18.45) oglądać na żywo na Viaplay.pl, z polskim komentarzem Macieja Jermakowa i Bartosza Budnika.

2022 NTT IndyCar Series – najbliższe transmisje na żywo na platformie Viaplay:

Indianapolis 500

NIEDZIELA, 29 maja:

18.45 komentują Maciej Jermakow i Bartosz Budnik


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.