fbpx

Zagłębie Lubin zmierzy się z Arką Gdynia w meczu o Mistrzostwo Polski U-18

28 maja o godzinie 13:00 na boisku nr 3 Akademii KGHM Zagłębia rozpocznie się mecz o Mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów U-18. Zespół Zagłębia Lubin, prowadzony przez trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego, podejmie Arkę Gdynia. 

Mecz o Mistrzostwo CLJ U-18 

  • 28 maja, g 13:00 – boisko nr 3 AP KGHM Zagłębie 
  • Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 
  • transmisja na kanale ŁNP 
  • wejście na obiekty od strony budynku Akademii

Wywiad klubowych mediów Zagłębia z trenerem Marcinem Cilińskim

Trenerze, przed nami ostatni mecz tego sezonu. Zmierzycie się w nim z Arką Gdynia, czyli bezpośrednim rywalem do mistrzostwa. Jakie nastroje panują w zespole przed tym spotkaniem? 

– W zespole panuje przede wszystkim koncentracja. Pracujemy od środy w tej grupie, która będzie się przygotowywała do meczu. Nie musimy specjalnie mobilizować naszych zawodników, ponieważ zdają sobie sprawę o jak wielką stawkę jest to spotkanie.

Co może Pan powiedzieć o zespole rywala? 

– W Arce Gdynia jest 3-4 zawodników, którzy wyróżniają się indywidualnościami na tle reszty zespołu, dzięki czemu potrafią zrobić różnicę w grze drużyny, co przekłada się później na wyniki. Jeśli chodzi o cały zespół, to myślę, że ich głównym atutem jest siła fizyczna.

Jakiego Zagłębia możemy się spodziewać podczas sobotniego spotkania?

– Myślę, że tak jak w większości meczów, czy to z Wisłą Kraków, Pogonią Szczecin na wiosnę, czy w obydwu starciach z Lechem Poznań, będziemy chcieli postawić swoje warunki rywalom. Wiemy, jak wygląda sytuacja w tabeli, wiemy, że musimy ten mecz wygrać. Nie zamierzamy w tym spotkaniu kalkulować. Mamy do dyspozycji sporą grupę zawodników, którzy mogą nam dać potrzebną w tym meczu jakość. 

Ten mecz będzie podsumowaniem całego długiego i trudnego sezonu. Czy jest Pan z niego zadowolony?


– Można powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni, bo walczyć będziemy o wygraną w rozgrywkach. Jeśli chodzi o całokształt, to nasze wyniki pokazują, że możemy być zadowoleni, choć wiadomo, że w trakcie sezonu, jak to w piłce, zdarzały nam się różne momenty. Gdyby nie było niektórych wpadek, to dziś prawdopodobnie bylibyśmy Mistrzami Polski. Oczywiście patrzymy też z innej strony, bowiem nie tylko my gubiliśmy punkty. Podsumowując i patrząc ogólnie na przekrój całego sezonu, to jesteśmy zadowoleni, także z rozwoju zawodników, bo gra w Centralnej Lidze Juniorów jest wymagająca. Efektem naszej pracy jest fakt, że kilku z naszych podopiecznych zadebiutowało już w pierwszym zespole.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.