fbpx

Odcierpiał karę za korupcję, teraz wraca do pracy. Mariusz Kuras nowym trenerem Świtu Szczecin

Mariusz Kuras oficjalnie wraca do seniorskiej piłki po okresie dyskwalifikacji. Od nowego sezonu będzie pierwszym trenerem trzecioligowego Świtu Szczecin.

Kuras jest legendą Pogoni Szczecin. Rozegrał w niej 300 spotkań w ekstraklasie, a jako trener zdobył z Portowcami wicemistrzostwo Polski w 2001 roku. Niestety, uczestniczył w procederze ustawiania spotkań GKS-u Bełchatów. Został za to zdyskwalifikowany na 5 lat.

Mariusz Kuras zastąpi na stanowisku szkoleniowca Świtu Szczecin Andrzeja Tychowskiego, z którym władze klubu postanowiły zakończyć współpracę.

– Dojrzewaliśmy do decyzji o rozstaniu z trenerem Tychowskim od wielu tygodni. Widzieliśmy, że brakuje determinacji wśród zawodników. Po prawie czterech sezonach pracy, więc mogło nastąpić pewne zmęczenie – wyjaśnia Paweł Adamczak, prezes Świtu.

– Zawsze ceniłem trenera Tychowskiego za zaangażowanie. Zawsze konstruktywnie staraliśmy się rozmawiać o zespole. Czas na nowe rozdanie. Kontrakt z trenerem Kurasem będzie obowiązywał od 1 lipca i został zawarty na okres dwóch lat z opcją automatycznego przedłużenia po awansie do II ligi. Muszę powiedzieć, że trenera poznałem, gdy przyjechał na Skolwin z Energetykiem, gdzie pomagał drużynie. Ale już jako młody chłopak chodziłem na mecze Pogoni i kibicowałem drużynie z trenerem Mariuszem w składzie. Cieszę się, że trener pozytywnie zareagował na naszą propozycję i rozpoczniemy współpracę – podkreśla Adamczak.

Kuras w ostatnich latach zajmował się szkoleniem młodzieży, a aktualnie jest opiekunem juniorów młodszych w Żaki Szczecin.

– Dziękuję za szansę działaczom Świtu. Zrobię wszystko, by radość zagościła w klubie – powiedział szkoleniowiec.

– Nie wiem, czy jestem przygotowany na kolejne pytania o korupcję, ale wiem, że muszę odpowiadać za swoje czyny. Chciałbym by to już był temat zamknięty, bo mówimy o okresie sprzed prawie 20 lat. Pracą w Świcie chcę odciąć to grubą kreską i budować swoje nazwisko od nowa. Wracam i mam zamiar wspinać się od nowa w mojej karierze – zaznaczył trener.

Celem na nowy sezon jest wywalczenie awansu do II ligi. Nowy szkoleniowiec Świtu zna oczekiwania władz klubu i nie boi się postawionego przed nim zadania.

– W Polsce najłatwiej składa się obietnice. Zespół wymaga korekt, a jak one nam wyjdą, to będziemy walczyć do końca. O awansie marzy klub, marzę i ja. To jest nasz kierunek. W poprzednich sezonach było blisko, ale jednak Świt miał mocniejszych budżetowo przeciwników. W takich ligach robi to różnicę, bo pozwala zatrudnić odpowiednich zawodników – podkreślił Kuras.

– W III lidze jeńców się nie bierze. Fizycznie i taktycznie musimy być bardzo dobrze przygotowani do rywalizacji. Moje zespoły zawsze walczyły. I tak ma też być tu. Podoba mi się projekt Świtu. Celem jest II liga. To wysoki cel, ale osiągalny. Marzenia można realizować. Awans byłby wielkim sukcesem dla społeczności lokalnej, ale i całego Szczecina – podsumował Mariusz Kuras.

Źródło: Gol24

Fot: Świt Skolwin-Szczecin/Facebook


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.