fbpx

Zagłębie Lubin mistrzem Polski do lat 18

Drużyna Zagłębia Lubin U-18, prowadzona przez trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego, w meczu 30. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pokonała Arkę Gdynia 2:1, tym samym zdobywając mistrzostwo Polski.

Po meczu nie krył radości szkoleniowiec młodych zawodników Zagłębia Marcin Ciliński.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni. Szacun dla wszystkich trenerów z Akademii KGHM Zagłębia, bo to oni szkolili tych chłopaków od samego początku. Myślę, że wszyscy przyznają mi rację, byliśmy zespołem ewidentnie dominującym – powiedział.

Po pierwszej połowie, przegrywając 0:1, oczywiście nie było u nas rezygnacji. W szatni nastawiliśmy chłopaków, że dalej mają wierzyć i poszło. W końcówce wyszło doświadczenie niektórych zawodników i cóż, jesteśmy mistrzami Polski z czego się wszyscy bardzo cieszymy – podkreślił.

– Szacunek dla wszystkich zawodników i całego sztabu, na czele z Przemkiem Zatwarnickim, Łukaszem Spychalskim i fizjoterapeutami. Wiele osób pracowało na ten sukces, łącznie z prezesem, dyrektorem pionu sportowego, dyrektorem akademii, trenerem pierwszego zespołu i szkoleniowcami rezerw. Dogadywaliśmy się bardzo dobrze, ta współpraca między wszystkimi obszarami przebiegała bardzo sprawnie i myślę, że to złożyło się na taki wynik, na ten niewątpliwy sukces – podsumował Marcin Ciliński.

30. kolejka CLJ U-18

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 2:1 (0:1)

Bramki: Kruszelnicki 57, Pieńko 78 – Skóra 34

Zagłębie: 1. Steffen (74′ Bielak) – 2. Kolan, 3. Panasiuk, 4. Czerwiński, 5. Karasiński (85′ Sobczak) – 6. Kocaba, 7. Pieńko, 8. Terlecki, 10. Dzidek (55′ Masiak), 11. Kruszelnicki – 9. Szafranek (55′ Sławiński)

Arka: Gołoś – Tomal, Tandecki (82′ Soboczyński), Mikulski, Lipkowski – Galiński (82′ Łyszkiewicz-Dustet), Zieliński (60′ Staniszewski) – Predenkiewicz, Skóra, Babś (60′ Krause) – Kroczyński (65′ Baranowski)

sędzia: Paweł Malec (Łódź)

żółte kartki: Czerwiński, Karasiński, Kocaba – Zieliński, Soboczyński

Źródło i foto: Biuro Prasowe Zagłębia Lubin


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.