fbpx

Oświadczenie Michała Kołakowskiego, prezesa Arki Gdynia. „Jesteśmy tak samo wściekli jak kibice”

Poniżej treść komunikatu jaki zamieścił w klubowych mediach prezes zarządu i właściciel większościowy Arka Gdynia SA Michał Kołakowski.

Drodzy Kibice!

Od przegranego meczu barażowego minęło kilka dni, jednak złość i rozczarowanie nie ustępują. Do bezpośredniego awansu potrzebowaliśmy jednego punktu więcej. Drugiej szansy, jaką były baraże, nie wykorzystaliśmy. W czwartek zagraliśmy zły mecz, przegraliśmy.

Czego zabrakło do awansu? Przede wszystkim lepszego punktowania w pierwszej części sezonu. Na pewno nie zabrakło jednak determinacji. Udowodniliśmy to wiosną. Rok rozpoczynaliśmy ze stratą 10 punktów do drugiego miejsca. Wierzyliśmy w awans bezpośredni i był on na wyciągnięcie ręki. Wygrywaliśmy mecz za meczem, ale w końcówce nie daliśmy rady. Tym bardziej boli.

Wszystkim w Klubie zależało na awansie równie mocno jak Kibicom, gwarantuję. Jesteśmy tak samo wściekli. Najlepsze, co możemy teraz zrobić, to wykorzystać te emocje jako motywację do jeszcze cięższej pracy.

Gdy spadliśmy z Ekstraklasy, zakładaliśmy powrót w ciągu dwóch lat. Nie udało się. Jednak złość nie może przysłonić tego, co osiągnęliśmy przez ten czas. W najbliższych tygodniach przedstawimy podsumowanie dotyczące dotychczasowej działalności Klubu. Oddzielimy to, co za nami, by w pełni skupić się na przyszłości. 

Co wiemy na dziś?

– Kontrakt trenera Ryszarda Tarasiewicza upływa wraz z końcem czerwca. Trwają rozmowy nad nową umową.

– Wkrótce wygasają również kontrakty ośmiu zawodników z kadry pierwszej drużyny (Gordan Bunoza, Adam Deja, Djibril Diaw, Martin Dobrotka, Leonid Otczenaszenko, Paweł Sasin, Marcus da Silva, Dariusz Szczerbal). Z każdym z zawodników odbędziemy indywidualne rozmowy, po zakończeniu których poinformujemy o podjętych decyzjach. W trakcie minionego sezonu Klub skorzystał z klauzuli przedłużenia kontraktu Fabiana Hiszpańskiego.

– Jednym z kluczowych założeń polityki transferowej, którą wprowadziliśmy do naszego Klubu jest podpisywanie długoterminowych umów z zawodnikami. Chcemy kontynuować to w przyszłości. Dzięki temu gracze stanowiący trzon zespołu są związani z Arką ważnymi umowami.

– Okres przygotowawczy z pierwszym zespołem rozpocznie grupa zawodników z drużyny wicemistrzów Polski do lat 18.

– Chcemy, aby w przyszłym sezonie nasza kadra była równie mocna. Jedno pozostanie niezmienne: nie pozwolimy na zaciąganie zobowiązań bez pokrycia. Powrót do stabilności finansowej Klubu był długim i trudnym procesem, którego nie można zaprzepaścić.

Niech powyższy komunikat będzie zwiastunem kolejnych dobrych praktyk, które zamierzamy wdrożyć w najbliższym czasie i tym samym rozwinąć komunikacje na linii Kibice – Klub. 

Dziękujemy za Wasze wsparcie i liczymy, że będziecie z drużyną w kolejnym sezonie.


Michał Kołakowski
prezes zarządu Arki Gdynia SA

***


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.