fbpx

Nie samym futbolem… Dart. Nowy sezon World Series of Darts startuje w Nowym Jorku

Startuje kolejny sezon prestiżowej World Series of Darts. Rywalizacja rozpocznie się w Nowym Jorku, na US Darts Masters. Weźmie w niej udział 8 najlepszych zawodników z rankingu Professional Darts Corporation, a także 8 czołowych lokalnych reprezentantów z USA i Kanady. Weekendowe mecze światowej elity darterów, na żywo z nowojorskiego Hulu Theater można oglądać na Viaplay.pl.

Ubiegłorocznym triumfatorem cyklu World Series of Darts jest Jonny Clayton z Walii. Z kolei ostatni turniej US Darts Masters w 2019 roku (w kolejnych dwóch latach w USA nie grano ze względu na pandemię) wygrał Anglik Nathan Aspinall.

60 tysięcy funtów do podziału na inaugurację

W Nowym Jorku zawodnicy walczyć będą o 20 tysięcy funtów dla zwycięzcy, a pula całych zawodów wynosi 60 tysięcy funtów. Rozgrywki toczyć się będą systemem pucharowym, w formacie „best-of-15” (czyli do 8 wygranych legów w każdym ze spotkań). To pierwszy z sześciu turniejów, po których w dniach 16-18 września odbędą się finały w Amsterdamie. Wystąpi tam 24 zawodników. W międzyczasie rywalizacja organizowana będzie także w Danii, Holandii i trzykrotnie w Australii.

Najwięcej (17) zwycięstw turniejowych w World Series of Darts ma na koncie Holender Michael van Gerwen. Ośmiokrotnie triumfował Anglik Phil Taylor, a sześć razy Szkot Gary Anderson.

4 czerwca (od 1.00 polskiego czasu w nocy z piątku na sobotę) w Nowym Jorku 8 zawodników PDC wraz z 5 graczami z USA i 3 z Kanady grać będzie w I rundzie. 5 czerwca rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały i finał.

Najlepsi darterzy świata na żywo na Viaplay.pl

Broniącego tytułu triumfatora World Series of Darts Jonny’ego Claytona, najczęściej wygrywającego w turniejach tych rozgrywek Michaela van Gerwena, a także kilkunastu innych czołowych darterów świata podczas US Darts Masters, na żywo z Nowego Jorku można w sobotę i niedzielę oglądać na Viaplay.pl

World Series of Darts, US Darts Masters – transmisje na żywo na platformie Viaplay
(4-5 czerwca):

SOBOTA, 4 czerwca:

01:00 I runda (1/8 finału)

19:00 I runda (1/8 finału)

NIEDZIELA, 5 czerwca:

01:30 Ćwierćfinały, półfinały i finał

 fot. Scanpix-Viaplay


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.