fbpx

Maciej Stolarczyk wierzy w awans młodzieżówki na mistrzostwa Europy. „Musimy wykonać swoje zadanie”

Reprezentacja Polski U-21 wciąż ma szansę awansować na mistrzostwa Europy. W najbliższy wtorek musi jednak wygrać z Niemcami. 

Maciej Stolarczyk, szkoleniowiec naszej młodzieżówki, wierzy w sukces w starciu z Niemcami, którzy już zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca w grupie.

– Wyniki czwartkowych spotkań tak się ułożyły, że decydujący o naszym losie w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy mecz odbędzie się we wtorek w Łodzi. Bardzo się z tego cieszymy, bo chcieliśmy doprowadzić do sytuacji, w której znów wszystko będziemy mieli w swoich rękach – powiedział Stolarczyk, cytowany przez portal „Łączy Nas Piłka”.

– W piłce nożnej może zdarzyć się niemal wszystko, co pokazał choćby mecz Łotwy z Izraelem. Dlatego nie można lekceważyć żadnego, nawet teoretycznie wiele słabszego przeciwnika. San Marino także potrafiło w tych kwalifikacjach zdobyć punkt, pokazując, że nie strzela się tej drużynie bramek zbyt łatwo – zaznaczył trener.

– Różnice się powoli zacierają i choć wiemy, że nie był to rywal z najwyższej półki, nie każdemu da się strzelić pięć goli. Dlatego gratuluję moim zawodnikom, że tego dokonali. Były fragmenty meczu, w których Sanmaryńczycy nam się mocniej postawili, ale najważniejsze dla nas były trzy punkty, które wywalczyliśmy. Dzięki temu mamy możliwość rozegrania meczu takiego, jak we wtorek, o wysoką stawkę – podkreślił.

– Teraz przyjdzie nam zmierzyć się z niezwykle wymagającym przeciwnikiem, mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej. Mam nadzieję, że zawodnicy, niesieni dopingiem łódzkiej publiczności, stworzą bardzo ciekawe widowisko, które zakończy się tym, czego sobie życzymy – dodał.

– Na pewno w naszej grupie pisze się bardzo ciekawy scenariusz. Wszystko jest otwarte do ostatniej serii spotkań, więc emocji nie brakuje. Znów nasze losy zależą od własnej postawy, więc musimy wyjść na mecz z Niemcami i wykonać swoje zadanie – zakończył Maciej Stolarczyk.


Fot. PZPN

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.