fbpx

Czesław Michniewicz ujawnił część składu reprezentacji Polski na mecz z Belgią. Tak może wyglądać wyjściowa jedenastka

Czesław Michniewicz był gościem programu „Pogadajmy o Piłce” na kanale YouTube portalu „Meczyki”. Tematem rozmowy był m.in. skład reprezentacji Polski na mecz z Belgią. Selekcjoner zdradził część jedenastki, która rozpocznie pojedynek w Brukseli.

Belgowie w swoim pierwszym meczu Ligi Narodów zostali zdemolowani przez reprezentację Holandii. Oranje wygrali 4:1. Na tym spotkaniu obecny był Czesław Michniewicz.

– Był to mecz na bardzo wysokim poziomie. Do momentu, kiedy Lukaku był na boisku nic nie zapowiadało, że to się może tak potoczyć. Na dziś Belgia ma świetny zespół, choć nie wyszedł jej jeden mecz. My też nie stoimy na straconej pozycji, pomimo że widziałem siłę i moc obydwu zespołów. Widziałem Belgię, która grała z trochę mniejszą pasją niż Holandia i to zadecydowało o tym, że wynik był taki a nie inny – stwierdził Czesław Michniewicz w programie „Pogadajmy o Piłce”.

Selekcjoner nie zamierzał ukrywać, że w nadchodzącym meczu z Belgią, dojdzie do kilku zmian w składzie reprezentacji Polski w porównaniu z ostatnim spotkaniem przeciwko Walijczykom. Zdradził też personalia niektórych zawodników, którzy znajdą się w wyjściowej jedenastce.

W bramce zobaczymy Bartłomieja Drągowskiego. 24-latek do tej pory zaliczył jedno spotkanie w reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz ujawnił też, że w Brukseli nie będzie rozbijał duetu środkowych obrońców Kamil Glik – Jan Bednarek. Sztab szkoleniowy rozpatruje grę czwórką i piątką w obronie. W ataku ponownie zagra też Robert Lewandowski.

– „Krycha” (Grzegorz Krychowiak) może zagrać jako zawodnik numer sześć, ale na szóstce – jeśli będzie zdrowy – może zagrać też Krystian Bielik. Jeśli byśmy grali 4-3-3 to może zagrać „Zielek” (Piotr Zieliński) i musimy do niego kogoś dobrać; może to być „Żurek” (Szymon Żurkowski), a na zmianę wejść za niego Karol Linetty. Zostają dwaj skrzydłowi. Wybór jest taki: Sebastian Szymański może grać w środku pola albo na skrzydle jak ze Szwecją, ale wtedy gra na odwróconej pozycji. Kamiński gra na lewej stronie, Szymański na prawej. Tak, jest szansa na tercet Kamiński – Szymański – Lewandowski – zdradził selekcjoner.

Tak może wyglądać skład reprezentacji Polski na mecz z Belgią: 

Bartłomiej Drągowski – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz – Szymon Żurkowski, Grzegorz Krychowiak (Krystian Bielik?), Piotr Zieliński – Sebastian Szymański, Jakub Kamiński, Robert Lewandowski.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.