fbpx

Były trener Legii może przejąć Lecha Poznań

Lech Poznań obserwuje kilkunastu kandydatów do zastąpienia Macieja Skorży na stanowisku szkoleniowca „Kolejorza”. Jednym z nich jest Henning Berg, były szkoleniowiec Legii Warszawa.

Maciej Skorża poinformował władze Lecha Poznań, że musi odejść z klubu z powodów osobistych. Decyzję szkoleniowca uszanowano i rozpoczęto poszukiwania następcy. Obecnie funkcję pierwszego trenera zajmuje dotychczasowy asystent, Rafał Janas.

Nazwisko jednego z kandydatów do zastąpienia Skorży jest były szkoleniowiec Legii Warszawa.

– Kiedyś Lech Poznań zastanawiał się nad Henningiem Bergiem, jeśli chodzi o trenera drużyny. Norweg ma doświadczenie gry w pucharach, pracy w dużym polskim klubie. Moim zdaniem ta kandydatura będzie rozpatrywana przez władze „Kolejorza”. Pasuje do układanki, klub już o nim rozmawiał w przeszłości – powiedział Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu „Meczyki.pl”.

Czy Henning Berg pasuje do Lecha Poznań? Wątpliwości w tej sprawie ma rzecznik prasowy mistrza Polski, Maciej Henszel.

– Według naszych informacji, przyjście Henninga Berga do Poznania jest jednak mało prawdopodobne, przede wszystkim ze względu na jego defensywny styl gry – odpowiedział Henszel cytowany przez serwis „Interia”.

Berg prowadził zespół Legii w latach 2013-2015. Sięgnął z nim po mistrzostwo i Puchar Polski. Do lutego tego roku Norweg był szkoleniowcem Omonii Nikozja, z którą zakwalifikował się do Ligi Konferencji Europy. W tych rozgrywkach zanotował sześć spotkań. Jego bilans to 4 remisy i dwie porażki. Obecnie pozostaje bez pracy.

Źródło: Meczyki, Interia, własne


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.