fbpx

Robert Lewandowski: Coś zgasło we mnie w środku. Chcę odejść z Bayernu dla większych emocji w moim życiu

Robert Lewandowski był kolejnym gościem Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego w podcaście „WojewódzkiKędzierski”. Piłkarz opowiedział o zmianie klubu, życiu prywatnym, a także poruszył temat przyszłości po zakończeniu sportowej kariery?

W mediach aż huczy od informacji, że w Bayernie Monachium Robert Lewandowski jest ostatni sezon i niebawem nie tylko zmieni klub piłkarski, ale również wraz z rodziną przeprowadzi się z Monachium do Barcelony.

– Lewandowski odchodzi z Bayernu, bo chce więcej pieniędzy czy chce więcej emocji w swoim życiu? – zapytał wprost Kuba Wojewódzki.

– Emocji w życiu – odpowiedział „Lewy”.

– Jeśli chodzi o moją sytuację, powiem tak. Jesteś tyle lat w tym klubie, zrobiłeś tyle dla tego klubu, zawsze byłeś w gotowości, zawsze byłeś dostępny, zawsze dawałeś z siebie wszystko pomimo kontuzji, bólów i jakby druga strona… To, co ja dzięki Bayernowi osiągnąłem i co Bayern dzięki mnie, to myślę, że po tylu latach najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu znaleźć rozwiązanie dla obu stron, a nie szukać jednostronnej decyzji. To nie ma sensu. Nie po tylu latach. Lojalność i szacunek są chyba ważniejsze niż ten biznes – dodał.

– Zostawiasz w Bayernie kumpli czy współpracowników? – pytał dalej Wojewódzki.

– Kumpli. Zdecydowanie kumpli. Nawet bliższych kumpli. Z niektórymi spędziłem osiem lat. Praktycznie codziennie widywaliśmy się, spędzaliśmy czas w hotelach, w podróży -odpowiedział kapitan reprezentacji Polski.

– Nie chciano mnie wysłuchać pod tym względem. Przede wszystkim coś zgasło we mnie w środku i to jest rzecz, której nie da się przeskoczyć, nawet jeśli chcesz być profesjonalny, nie nadrobisz tego – stwierdził.

Robert Lewandowski nie ukrywa, że będzie piłkarzem do momentu, kiedy będzie chciało mu się to robić. Piotr Kędzierski zapytał go, czy ma wizję Roberta Lewandowskiego za 10 lat.

– Konkretnej jednej wizji nie mam, ponieważ zawsze starałem się stworzyć kilka dróg, kilka opcji, które po zakończeniu kariery będę mógł wybrać. Myślę, że biznes jak najbardziej, ale też zarządzanie. Zarządzać nie trzeba tylko kapitałem, ale i zasobem ludzkim. Myślę, że w sporcie zostanę, żeby przekazywać wiedzę dalej – podsumował „Lewy”.


Fot. Scanpix/Viaplay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.