fbpx

Rzecznik Lecha Poznań: Maciej Skorża wcześniej sygnalizował odejście z klubu

Polski świat piłkarski wciąż jest zszokowany decyzją Macieja Skorży, który rozwiązał kontrakt z „Kolejorzem”. Jak wyglądały kulisy rozmów trenera z Lechem? Czy zawodnicy wiedzieli o decyzji szkoleniowca? Jakie scenariusze są rozważane przez klub przed startem eliminacji Ligi Mistrzów? W rozmowie z TVPSPORT.PL rzecznik prasowy klubu, Maciej Henszel odpowiedział na te pytania.

– Lech to jedna wielka rodzina, a o problemach trenera wiedzieliśmy od około dwóch-trzech tygodni. Byliśmy jednak przekonani, że niektóre tematy uda się wyprostować. Trener dostał od nas ogromne wsparcie – szukaliśmy rozwiązań w tej osobistej sytuacji. Gdy trener wyjechał na urlop, liczyliśmy, że wszystko uda się poukładać. Jednak w poniedziałek trener zadzwonił do prezesów i powiedział, że jest w „dwustu procentach” przekonany, że ze względów osobistych musi zrobić sobie dłuższą przerwę w pracy trenerskiej. Wiadomo, że piłka nożna to fantastyczny sport, który budzi dużo emocji. Ale są sprawy ważniejsze w życiu, dlatego nikt nie próbował trenera powstrzymać przed podjęciem decyzji. Wszyscy byli doskonale świadomi całej sytuacji – powiedział Henszel.

– Pojawił się taki sygnał od trenera zaraz po zdobyciu mistrzostwa Polski. Wydawało się jednak wtedy, że wdrożone rozwiązania i jego wyjazd na urlop sprawią, że sprawy zostaną rozwiązane. Nie chciałbym mówić jednak o wszystkich szczegółach, dlatego że sprawa jest bardzo delikatna, a trener poprosił nas o uszanowanie prywatności. Mogę tylko zapewnić, że ostateczna decyzja zapadła w poniedziałek, gdy w rozmowie z prezesami stwierdził, że z przyczyn osobistych musi zrobić przerwę – podkreślił rzecznik prasowy Lecha.

– Być może dostali (zawodnicy) sygnał o tym, co się dzieje. Ale o decyzji też dowiedzieli się w poniedziałek. Nie było tak, że przez dwa-trzy tygodnie ten temat zaprzątał im głowę. Trzeba pamiętać, że do końca sezonu trener wykonał świetną pracę, a piłkarze rywalizowali na pełnych obrotach. Czy trener sam informował piłkarzy o swojej decyzji? Trudno mi powiedzieć – raczej koncentrowali się na pracy. Po sezonie trener rozmawiał o swoich problemach z prezesami, a potem część informacji dotarła do piłkarzy. A gdy trener poinformował o swojej decyzji, w drużynie zapanował smutek i szok – trzy tygodnie po zakończeniu sezonu i cztery tygodnie przed startem eliminacji Ligi Mistrzów zostaliśmy bez trenera. Teraz musimy zmierzyć się z sytuacją, w pełni rozumiejąc decyzję trenera Skorży, który inaczej nie mógł postąpić – zaznaczył.

– Czekamy na rozwój wydarzeń. Na razie szefostwo klubu pracuje na pełnych obrotach, by rozwiązać tę sytuację jak najszybciej, żeby było wiadomo, z którym trenerem Lech przystąpi do nowego sezonu – zakończył Maciej Henszel.

Źródło: TVPSPORT.PL


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.