fbpx

Były gracz Jagiellonii nowym piłkarzem Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin został Marko Poletanović. Środkowy pomocnik związał się z klubem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Marko Poletanović urodził się 20 lipca 1993 roku w Novim Sadzie. Jego pierwszym klubem była miejscowa Vojvodina. W przeszłości Marko grał także w takich klubów jak: KAA Gent, Zulte Waragem, Crvena Zvezda Belgrad czy FK Tosno. W ostatnich latach środkowy pomocnik występował na polskich boiskach w barwach Jagiellonii Białystok, Rakowa Częstochowa i Wisły Kraków. Łączny bilans gier Poletanovicia w PKO BP Ekstraklasie to 88 spotkań, w których strzelił trzy gole i zanotował 11 asyst.

Nowy pomocnik KGHM Zagłębia podpisał umowę, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– W momencie rozwiązania kontraktu z Aleksandarem Scekiciem przeszliśmy od razu do działania. Absolutnym priorytetem na pozycji numer 6 był dla nas Marko Poletanović. Udało nam się po trudnych negocjacjach dojść do porozumienia z Wisłą Kraków i cieszę się, że Marko będzie grał w Lubinie. To piłkarz z dużym doświadczeniem na boiskach PKO BP Ekstraklasy, sprawdzony w naszych polskich warunkach – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

– Jestem bardzo zadowolony z podpisania kontraktu. Znam Zagłębie Lubin, bo kilka razy grałem przeciwko w barwach innych drużyn i dużo dobrych rzeczy o Klubie usłyszałem. Nie mogę się już doczekać, żeby wyjść na trening z nowymi kolegami. To ważne, że zacznę przygotowania do sezonu już w Lubinie, bo to szansa na szybszą aklimatyzjację i lepsze zgranie z drużyną – mówi Marko Poletanović.

Fot. Biuro Prasowe Zagłębie Lubin


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.