Cezary Kulesza: Jestem po rozmowie z Czesławem Michniewiczem

Dziennikarze portalu Interia zapytali Cezarego Kuleszę, prezesa PZPN o to jak zareagował na wysoką porażkę reprezentacji Polski z Belgią.

Kadra narodowa jest już w Rotterdamie, gdzie w sobotę rozegra mecz trzeciej kolejki Ligi Narodów z Holandią. Na miejscu jest również Cezary Kulesza, prezes polskiej federacji.

– Dziś rano przeprowadziłem rozmowę z trenerem. Czesław Michniewicz miał dużo przemyśleń po nocy, trudno na gorąco o poważne wnioski. Oczywiście wciąż ma moje zaufanie. Po to został wybrany, żeby prowadzić naszą reprezentację we właściwym kierunku. Awansował na MŚ w Katarze – powiedział Kulesza w rozmowie z Interią.

Prezes PZPN miał też swoje przemyślenia na temat gry naszego zespołu w środowy wieczór.

– Uważam, że lepiej jest przegrać raz 1:6 niż pięć razy po 0:1. Na pewno sztab szkoleniowy i piłkarze mają o czym myśleć, by zdobyć się na zdrową ocenę sytuacji. Ja w żaden sposób nie usprawiedliwiam zespołu, ponieważ Czesław Michniewicz nie wystawia tylko jednej „jedenastki”. Cały czas rotuje, testuje nowych zawodników. Na koniec tych testów sztab szkoleniowy wyciągnie wnioski i zawęzi kadrę – podkreślił.

– Widać było, że Robert na ogół pilnowany był przez trójkę rywali. W ten sposób z pewnością odciążał zespół. Po jego zejściu faktycznie trochę się posypaliśmy, nastąpił przełom i padły szybko kolejne bramki dla Belgii. Trzeba oddać, że Belgowie mieli swój dzień. Potrafili regulować tempem gry. Na ogół spokojnie wymieniali piłkę, po czym następowało nagłe przyspieszenie, które nas zaskakiwało. Trudno mi to oceniać. Sztab szkoleniowy przeprowadzi analizę – dodał Kulesza.

Prezes PZPN podkreślił też fantastyczną postawę polskich fanów.

– Miałem wrażenie, że połowa wszystkich widzów to Polacy. Zatem wielki szacunek dla naszych fanów, którzy dotarli na ten mecz. Stadion Króla Baodouina faktycznie odbiega od naszego PGE Narodowego. To po prostu obiekt z innej epoki. Także pozostałe nasze stadiony z Euro 2012 lepiej wyglądają niż ten brukselski. Stadiony i kibice nie grają, tylko piłkarze – podsumował Cezary Kulesza.

Źródło: Interia


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.