fbpx

Przemysław Stolc wraca po pięciu latach do Arki Gdynia!

Wychowanek Arki Gdynia Przemysław Stolc po blisko pięciu latach wraca do domu. Umowa zawodnika z żółto-niebieskimi ważna będzie do 30 czerwca 2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Urodzony 3 lipca 1994 roku w Gdyni Stolc nie inaczej, jak grą w Arce, rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. I to właśnie w żółto-niebieskich barwach święcił swoje pierwsze i największe tytuły.

Już w 2012 roku, jako podopieczny Roberta Wilczyńskiego, wywalczył pierwsze w historii Klubu Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych. W turnieju finałowym rozgrywanym w Gdyni nasz zespół zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin oraz wygrał po 1:0 z Lechem Poznań i Zagłębiem Lubin.

Dobra postawa w ekipie mistrzów Polski zaowocowała najpierw grą w drużynie rezerw, a później przenosinami do pierwszego zespołu Arki w 2013 roku. Trzy lata później Stolc świętował w Gdyni awans do Ekstraklasy, w której również zadebiutował. Po kolejnym roku wznosił w górę historyczny dla Arki Puchar Polski.

Po zakończeniu sezonu 2016/17 trafił do Chrobrego Głogów, gdzie do drużyny ściągnął go były szkoleniowiec Arki Grzegorz Niciński. Roczne wypożyczenie zamieniło się w transfer definitywny. Łącznie w Głogowie Stolc występował przez 4 lata. Ostatni sezon spędził w KKS Kalisz w eWinner II lidze.

– Dla Przemka Gdynia to dom, więc z pewnością będzie czuł się tu bardzo dobrze – mówi prezes Michał Kołakowski.

– Jego uniwersalność w defensywie sprawia, że trener Tarasiewicz będzie miał większe pole na wykorzystanie atutów całej drużyny – dodaje.

Fot. Biuro Prasowe Arki Gdynia


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.