fbpx

Jagiellonia Białystok potwierdziła zwolnienie Piotra Nowaka. „Obraz trenera jest przerażający”

Jagiellonia Białystok ogłosiła, że po zaledwie kilku miesiącach pracy z klubu odchodzi trener Piotr Nowak.

57-letni Nowak w grudniu 2021 roku podpisał z Jagiellonią umowę do końca sezonu 2022-2023. Były szkoleniowiec m.in. D.C. United, Philadelphia Union i Lechii Gdańsk miał wyciągnąć Dumę Podlasia z kryzysu. Zespół zakończył zmagania ligowe na 12. miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Pod wodzą Nowaka Jagiellonia zagrał 15 spotkań ligowych, wygrała 3, zremisowała 7 i poniosła 5 porażek.

Białostockie wróble ćwierkają, że do zwolnienia trenera przyczynić się miała część nieprzychylnych mu działaczy. Mówi się też o nienajlepszych relacjach z szatnią.

O to, co na temat byłego już trenera napisał Mateusz Ligęza z Polskiego Radia.

– W temacie zwolnienia Piotra Nowaka w Jagiellonii, gdy się nadstawi ucho to obraz trenera jest przerażający. W skrócie ujmując – Jagiellonia utrzymała się nie dzięki, a przeciwko trenerowi. Rzekomo nie przykładał się do pracy (delikatnie mówiąc), a treningi dobierane pod pracę w tv – napisał Ligęza na TT.

„Wraz z trenerem Nowakiem sztab Jagiellonii Białystok opuszcza Michał Adamczewski, który pełnił na przestrzeni rundy wiosennej funkcję trenera przygotowania fizycznego. Panowie, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej” – czytamy na oficjalnej stronie Jagiellonii.

Dyrektor sportowy Łukasz Masłowski szuka nowego trenera. W grze mają być Artur Derbin i Maciej Stolarczyk. Ten pierwszy do kwietnia pracował w GKS Tychy, drugi kończy przygodę z kadrą U-21.


Fot. Biuro Prasowe Jagiellonii Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.