fbpx

Lech Poznań sprowadził nowego bramkarza

Pierwszy letni transfer Lecha Poznań stał się faktem. W czwartkowy wieczór Artur Rudko podpisał roczny kontrakt, który może być przedłużony o kolejne dwa lata, jeśli Kolejorz skorzysta z opcji wykupu piłkarza z ukraińskiego Metalista Charków. Ukraiński bramkarz będzie występował w koszulce z numerem 1.

W PKO BP Ekstraklasie w minionym sezonie w Lechu bronili Mickey van der Hart oraz Filip Bednarek. Z tym pierwszym nie została jednak przedłużona umowa, więc stało się jasne, że w letnim okienku transferowym przy Bułgarskiej pojawi się nowy golkiper. Będzie to 30-letni Artur Rudko, który w środę przyleciał do stolicy Wielkopolski, w czwartek przeszedł testy medyczne i jeszcze tego samego dnia wieczorem w siedzibie klubu złożył podpis pod dokumentem, który wiąże go z niebiesko-białymi na najbliższe 12 miesięcy.

– Artur formalnie został na rok wypożyczony z ukraińskiego Metalista Charków. Mamy jednak w umowie opcję wykupu i związania się z naszym nowym zawodnikiem na kolejne dwa lata – mówi dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

– Słyszałem wiele o zespole Lecha. Mieliście tu w przeszłości sporo ukraińskich piłkarzy. Nie znam ich co prawda aż tak dobrze i nie miałem okazji się z nimi kontaktować, ale wiem, że polska liga jest mocna. Wymagająca pod względem fizycznym, ale równocześnie pełna dobrych piłkarzy. Wiem też, że mój nowy klub będzie teraz występował w eliminacjach do Ligi Mistrzów. I będzie to wielka szansa dla Poznania i klubu, by reprezentować Polskę na najwyższej europejskiej arenie – opowiada nowy gracz mistrzów Polski.

 – Ma spore doświadczenie, bo jest wychowankiem Dynama Kijów, miał okazję występować w tym klubie w Lidze Mistrzów. Trzy ostatnie sezony spędził w cypryjskim Pafos, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje, wielokrotnie zachowywał czyste konto. Jeśli chodzi o umiejętności, to jest świetny na linii bramkowej, bardzo dobry na przedpolu, niezły również w grze nogami, a do tego umie także współpracować z linią defensywy. Mamy nadzieję, że pozyskaliśmy bramkarza kompletnego – przyznaje dyrektor Rząsa.

W Dynamie Rudko występował do 2019 roku z przerwą na wypożyczenia do mniejszych ukraińskich klubów. Na stałe numerem 1 w bramce stał się po przenosinach do cypryjskiego Pafos FC. W tym klubie rozegrał 92 spotkania, w których wpuścił 87 goli, czyli średnio poniżej jednego na mecz. Aż 33 razy zachowywał z kolei czyste konto. Nic dziwnego, że eksperci piłkarscy wskazywali go jako jednego z największych fachowców na swojej pozycji na Cyprze.

– To oczywiste, że będę chciał tu grać o najwyższe cele. Pierwszym jest naturalnie sięgnięcie ponownie po tytuł mistrzowski, a także wywalczenie Pucharu Polski. I oczywiście zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, by w pierwszej kolejności powalczyć o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów – podkreśla Rudko.

 Źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.