fbpx

Wieczysta Kraków z kolejnym wzmocnieniem. Tym razem z Fortuna 1 Ligi

Wieczysta Kraków przeprowadziła pierwszy transfer przed nowym sezonem. Klub zarządzany przez Wojciecha Kwietnia sprowadził Adriana Klimczaka, obrońcę ŁKS-u Łódź.

Wieczysta wygrała w środę 2:1 z rezerwami Bruk-Betu w finale Małopolskiego Pucharu Polski i zapewniła sobie możliwość gry w przyszłym sezonie w 1/32 tych rozgrywek na szczeblu centralnym.

Do zakończenia rywalizacji w obu grupach małopolskiej IV ligi pozostały jeszcze trzy kolejki, ale wiemy już, że w finale baraży o awans Wieczysta zmierzy się również z drugim zespołem Termaliki. Oba zespoły zapewniły już sobie pierwsze miejsca w swoich grupach.

Po obejrzeniu finału Małopolskiego PP nie wydaje się, aby Termalica mogła zagrozić krakowskiemu dream teamowi. Przewaga Wieczystej w środowym starciu była bardzo widoczna, a wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku.

Krakowski klub już zaczyna się wzmacniać przed następnym sezonem, który z pewnością spędzi na trzecioligowym szczeblu. Wieczysta sprowadziła Adriana Klimczaka z Łódzkiego Klubu Sportowego. Nowy nabytek żółto-czarnych podpisał umowę do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o dodatkowy sezon. Lewy obrońca dołączy do nowego zespołu na początku lipca. Wieczysta dokonała transakcji gotówkowej, ponieważ Klimczak był związany umową z ŁKS-em do czerwca 2023 roku.

Adrian Klimczak w minionym sezonie zagrał w 17 meczach Fortuna 1 Ligi. Wiosną musiał pauzować przez około dwa miesiące z powodu urazu głowy. 

24-latek jest wychowankiem Chemika Police. Wcześniej występował w Gryfie Wejherowo, Arce Gdynia oraz Olimpii Grudziądz. Klimczak ma za sobą 22 mecze w Ekstraklasie w barwach ŁKS-u Łódź w sezonie 2019/2020.

Klimczak będzie występował z numerem trzy na koszulce.


Fot. Wieczysta Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Jedna odpowiedź do “Wieczysta Kraków z kolejnym wzmocnieniem. Tym razem z Fortuna 1 Ligi”

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.