fbpx

Zmiany kadrowe w kobiecej drużynie GKS-u Katowice. Nowa umowa Marleny Hajduk

Kapitan drużyny Marlena Hajduk przedłużyła kontrakt z GKS-em Katowice na dwa kolejne sezony.​

Dla obrończyni będzie to szósty z rzędu sezon w barwach GKS-u Katowice. Marlena Hajduk dołączyła do składu GieKSy w 2017 roku i była jedną z autorek historycznych sukcesów kobiecej drużyny klubu, m.in. awansu do Ekstraligi kobiet w 2018 roku, a także zajęcia przez GKS czwartego miejsca w rozgrywkach ligowych w roku 2022. W minionym sezonie Hajduk wykazała się nie tylko skutecznością gry w obronie, jako że w ostatnim sezonie zdobyła dla GieKSy aż 6 bramek w 22 ligowych spotkaniach.

– Marlena jest filarem naszej obrony i kapitanem zespołu. To jedna z rekordzistek, jeżeli chodzi o występy w historii całej sekcji piłki nożnej kobiet w GKS-ie Katowice i nie wyobrażam sobie, że mogłoby jej zabraknąć w następnym sezonie – stwierdziła menedżer sekcji piłki nożnej kobiet GKS-u Katowice Aleksandra Noras. 

Wraz z końcem sezonu 2021/2022 Ekstraligi kobiet wygasły umowy pomocniczek Emilii Zdunek i Matyldy Bujak oraz obrończyni Alicji Dyguś. Wszystkie trzy piłkarki nie będą dłużej reprezentowały GKS-u.

Wymienione piłkarki dołączyły do składu GieKSy przed startem ostatnich ligowych rozgrywek. Alicja Dyguś wystąpiła we wszystkich 22 ligowych meczach minionego sezonu i zanotowała dwa trafienia. Emilia Zdunek rozegrała w barwach katowickiego zespołu 13 ligowych spotkań, w których strzeliła dwie bramki. Matylda Bujak wystąpiła łącznie w 4 spotkaniach.

Fot. Biuro Prasowe GKS Katowice


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.