fbpx

Matty Cash uderzył w Zbigniewa Bońka. „Nie chciał mnie w reprezentacji Polski”

Matty Cash ponownie zabrał głos w sprawie Zbigniewa Bońka. Zawodnik, w wywiadzie dla „Kwartalnika Sportowego”, odniósł się do postawy byłego prezesa PZPN.

Matty Cash wszedł „z drzwiami” do kadry narodowej, z miejsca zyskując sobie sympatię pozostałych reprezentantów. Zawodnik Aston Villi stał się również ulubieńcem polskich kibiców. Za uzyskaniem przez niego polskiego obywatelstwa, a następnie powołaniem do reprezentacji, przyczyniło się kilka osób. Mówimy tutaj o Cezarym Kuleszy, Kubie Kwiatkowskim czy prezydencie RP Andrzeju Dudzie.

Cash już wcześniej mógł zostać reprezentantem Polski, ale jak sam podkreślił jakiś czas temu w rozmowie z „The Guardian”, za kadencji Zbigniewa Bońka PZPN nie był chętny do rozmów.

– Zbigniew Boniek nie bardzo miał ochotę się ze mną kontaktować. Nie chodzi o nic osobistego, po prostu nie był przekonany, żebym grał dla Polski. Cezary Kulesza za to bardzo mi pomógł i zrobić wszystko, żebym mógł dołączyć do drużyny jak najszybciej – mówił Cash jesienią ubiegłego roku.

Teraz w wywiadzie dla „Kwartalnika Sportowego” ponowie przyznał, że podejście Bońka było odmienne od tego, które reprezentował Cezary Kulesza.

– Nie czułem, żeby Boniek chciał mnie w kadrze. Kulesza zrobił dla mnie bardzo dużo, rozmawiał z prezydentem Dudą. To przyspieszyło cały proces – przyznał Matty.

Cash ma na koncie pięć występów w reprezentacji Polski.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.