fbpx

Nowy asystent trenera Warty Poznań

– Widziałem, jaki postęp zrobiła Warta Poznań i chciałbym dołożyć coś od siebie, żeby podobnie było także w nowym sezonie – mówi Arkadiusz Szczerbowski, który zastąpił Wojciecha Tomaszewskiego w roli asystenta trenera Warty Poznań, Dawida Szulczka.

Wraz z końcem minionego sezonu ze sztabem „Zielonych” pożegnał się Wojciech Tomaszewski, który od ostatniej zimy godził obowiązki asystenta trenera Dawida Szulczka ze stanowiskiem dyrektora Akademii Warty Poznań.

– Wojtku, dziękujemy za wsparcie, które dałeś trenerowi i innym członkom sztabu szkoleniowego naszej drużyny. Wiedzieliśmy, że ta zmiana nastąpi i Wojciech Tomaszewski wróci do swoich obowiązków, jakimi są zarządzanie Akademią Warty. Dlatego też szukaliśmy wzmocnień do sztabu i cieszymy się, że dziś współpracę z nami zaczyna trener Szczerbowski – mówi Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu.

Arkadiusz Szczerbowski w tym roku skończy 26 lat, a mimo to może się już pochwalić licencją UEFA A, czyli drugim po UEFA Pro najważniejszym dyplomem dla trenerów w piłce seniorskiej. Ma za sobą staże m.in. w klubach Ekstraklasy: Jagiellonii Białystok i Lechu Poznań. Dotychczas był związany z Wigrami Suwałki, gdzie pełnił rolę m.in. asystenta Dawida Szulczka, który do „Zielonych” trafił właśnie z klubu z Suwalszczyzny.

– Trener Szczerbowski wpisuje się w profil naszego zespołu w Klubie. Mimo że jesteśmy osobami młodymi, to mamy już doświadczenie w świecie piłkarskim. Jako asystent współpracował z trenerem Dawidem Szulczkiem. Obaj mają duże zaufanie do siebie, co oznacza, że już pierwszego dnia mogą rozpocząć współpracę w Warcie Poznań bez konieczności wdrażania się. Postanowiliśmy dać szansę Arkowi po uzgodnieniu tego z pierwszym trenerem i jesteśmy przekonani, że wspólnie z Dawidem Szulczkiem wykonają świetną pracę – podkreśla Piotr Barłóg.

– Z trenerem Szulczkiem mieliśmy okazję pracować w Wigrach Suwałki przez 10 miesięcy, łączyły nas dobre relacje. Teraz dołączam do sztabu Warty Poznań, gdzie będę pełnił rolę jego asystenta. Jest we mnie dużo pozytywnej energii i już nie mogę się doczekać pierwszych zajęć i pierwszych meczów. Przez całą swoją pracę trenerską wspinałem się na szczeble w każdej kategorii wiekowej. Miałem możliwość pracy w akademii Wigier, później był pierwszy zespół, a teraz wykonuję bardzo duży krok w moim rozwoju zawodowym. Cieszę się, że trafiłem do klubu z Ekstraklasy i ze swojej strony chcę dołożyć jak najwięcej i starać się być wartościową postacią w drużynie – mówi Arkadiusz Szczerbowski.

– Śledziłem mecze Warty Poznań w poprzednim sezonie, widziałem, jaki postęp zrobiła i chciałbym dołożyć coś od siebie, żeby podobnie było także w nowym sezonie. Żeby zespół nadal się rozwijał, bo za tym pójdą wyniki i będziemy punktowali co najmniej na takim poziomie, jak wiosną – dodaje.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.