fbpx

Sensacyjna zmiana trenera w Ekstraklasie! „Żałosny ruch, klub się ośmiesza”

Jan Urban nie poprowadzi w przyszłym sezonie Górnika Zabrze. O tym, że szkoleniowiec rozstał się z klubem, poinformował „Przegląd Sportowy”. Informacja została też już oficjalnie potwierdzona przez klub.

Jak donosi „Przegląd Sportowy”, zapadła już decyzja o zwolnieniu szkoleniowca.

– Na odejście Urbana z Zabrza zanosiło się od dłuższego czasu, ale definitywna decyzja o rozstaniu nastąpiła we wtorek. W górniczym klubie trwają obecnie poszukiwania szkoleniowca, który poprowadzi zespół w nowym sezonie – czytamy.

Według doniesień mediów powodem zwolnienia Urbana jest jego narastający od miesięcy konflikt z Andrzejem Szymankiem, prezesem klubu. Działacz miał postawić ultimatum władzom miasta

Informacja o zwolnieniu Urbana została już oficjalnie potwierdzona przez stronę Górnika. Tymczasowo jego obowiązki ma przejąć trener rezerw, Piotr Gierczak.

– Informujemy, że od środy 15 czerwca Jan Urban nie będzie już pełnił funkcji trenera pierwszej drużyny Górnika Zabrze. Szkoleniowiec rozpoczął pracę w klubie pod koniec maja ubiegłego roku. W sezonie 2021/22 poprowadził pierwszą drużynę w 38. oficjalnych meczach. Trenerowi Janowi Urbanowi dziękujemy za wykonaną pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. W najbliższych dniach zajęcia z zespołem poprowadzi dotychczasowy trener drugiej drużyny Piotr Gierczak – brzmi komunikat Górnika Zabrze.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.