fbpx

Kapitan zespołu pozostaje na dłużej w Miedzi Legnica

Szymon Matuszek związał się z Miedzią Legnica nową umową. Kapitan zielono-niebiesko-czerwonych w dwóch ostatnich sezonach, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. 

Matuszek jest wychowankiem Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej. Następnie trafił do Silesii Lubomia, z której przeniósł się do hiszpańskiego klubu UD Horadada. Tam zwrócił na siebie uwagę skautów słynnego Realu Madryt, występując w młodzieżowej drużynie jednego z największych europejskich klubów. Z Hiszpanii Matuszka pozyskała ekstraklasowa Jagiellonia Białystok. Później pomocnik kontynuował karierę w Piaście Gliwice, Chojniczance Chojnice, Wiśle Płock oraz Dolcanie Ząbki. 

W mazowieckim klubie Matuszek był jedną z wiodących postaci, czym zapracował na transfer do Górnika Zabrze w przerwie zimowej sezonu 2015/2016. Po spadku czternastokrotnych mistrzów Polski stał się jedną z kluczowych postaci Górnika, najpierw wprowadzając zabrzan do Ekstraklasy, a następnie do europejskich pucharów. Łącznie w piłkarskiej elicie Matuszek rozegrał 119 meczów, w których zdobył 6 goli. 

W zielono-niebiesko-czerwonych barwach doświadczony pomocnik występował w ostatnich dwóch sezonach, w obu pełniąc funkcję kapitana Miedzi. Dla zespołu znad Kaczawy rozegrał 59 spotkań, w których zdobył 6 goli, w istotny sposób przyczyniając się do drugiego w historii klubu awansu do piłkarskiej elity. 

Źródło: Biuro Prasowe Miedzi Legnica

Fot. Miedź Legnica


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.