fbpx

Legia Warszawa ma nowego bramkarza. „Kiedy odzywa się do ciebie taki klub jak Legia, to ciężko jest odmówić”

Czteroletnim kontraktem z Legią Warszawa związał się dotychczasowy bramkarz Zagłębia Lubin – Dominik Hładun.

Wychowanek Zagłębia Lubin Dominik Hładun zadebiutował w Ekstraklasie w 2018 roku i do tej pory rozegrał 109 meczów. Oprócz półrocznego wypożyczenia do Chojniczanki Chojnice jesienią 2015 roku całą karierę spędził w klubie z Dolnego Śląska. Bramkarz ma bardzo dobre warunki fizyczne – mierzy 190 cm wzrostu.

– O zainteresowaniu ze strony Legii dowiedziałem się już kilka sezonów temu. Poważniejsze rozmowy toczone były jednak od około miesiąca. Klub mocno naciskał na ten transfer. Kiedy odzywa się do ciebie taki klub jak Legia, to ciężko jest odmówić. Jestem zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu – powiedział Dominik Hładun tuż po podpisaniu kontraktu z Legią Warszawa, cytowany przez klubowe media.

26-letni bramkarz został drugim letnim wzmocnieniem stołecznego klubu. Hładun związał się z Legią czteroletnią umową. 

– Przed transferem odbyłem długą rozmowę z Bartkiem Sliszem. Dobrze znamy się z czasów gry w Zagłębiu Lubin. Bartek opowiedział mi, jak to wszystko wygląda. O Legii usłyszałem wyłącznie superlatywy, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę być częścią drużyny – podkreślił Hładun.

– Od początku do zespołu chcę wprowadzić doświadczenie, a także organizację gry w obronie, również kiedy mamy piłkę. Jest to bardzo ważny element przeważnie mało zauważalny. W każdym meczu będziemy chcieli atakować, ale musimy pamiętać o dobrym i mocnym zabezpieczeniu defensywy. Na tym najbardziej chciałbym się skupić – dodał.

– Dominika Hładuna oglądaliśmy od dłuższego czasu i dysponujemy wieloma raportami na jego temat z ostatnich lat. Mamy bardzo młodych bramkarzy, Dominik jest bardziej doświadczony, ma blisko 27 lat i ponad 100 występów w Ekstraklasie. Pomimo wieku ma potencjał, żeby się jeszcze rozwijać. Jest bardzo sprawny, szybki, ma dobry refleks, odpowiada nam również w elemencie gry piłką. Liczę na pracę trenera Dowhania, u którego bramkarze osiągają szczyty swoich możliwości – stwierdził Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii.

W ubiegłych rozgrywkach Ekstraklasy bramkarz rozegrał 23 mecze i spędził na boisku 2070 minut.

Źródło: Biuro Prasowe Legii Warszawa

Fot. Mateusz Kostrzewa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.