fbpx

Nie samym futbolem… NHL: Wielki finał! Tampa Bay Lightning chce zdobyć Puchar Stanleya po raz trzeci z rzędu, w starciu z Colorado Avalanche

Czas na wielki finał! Dwie drużyny ruszają do bitwy o miano mistrza najlepszej hokejowej ligi świata – amerykańskiej NHL. W rywalizacji o Puchar Stanleya zmierzą się wicelider sezonu zasadniczego Colorado Avalanche i Tampa Bay Lightning, którzy wygrywali ligę dwa lata z rzędu. Pierwszy mecz toczonych do czterech zwycięstw finałów już o 2.00 w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Transmisję na żywo można oglądać na Viaplay.pl.

Wicelider ligowej tabeli i lider Konferencji Zachodniej po sezonie zasadniczym kontra aktualny mistrz Tampa Bay Lightning, sięgający po Puchar Stanleya już dwa razy z rzędu. Tak wygląda zestawienie wielkiego finału najlepszej hokejowej ligi świata. Rok temu Lightning w finale 4-1 pokonali Montreal Canadiens. Avalanche odpadli wówczas w II rundzie play-off, 2-4 przegrywając z Vegas Golden Knighs.

Lightning napiszą historię po niemal pół wieku?

Teraz w drodze do wielkiego finału, Tampa Bay Lightning 4-2 ograli New York Rangers, a Colorado Avalanche 4-0 pokonali Edmonton Oilers. Jeśli Lightning sięgną po tytuł po raz trzeci z rzędu, będą pierwszą drużyną, której udało się to od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (New York Islanders).

Avalanche z przewagą własnej hali

Lightning wygrywali Puchar Stanleya w latach 2020 i 2021, a wcześniej także 2004. Colorado Avalanche sięgali po trofeum w sezonach 1996 i 2001. Rywalizacja toczyć się będzie do czterech zwycięstw (best-of-7). Avalanche mają przewagę własnego lodowiska, rozegrają u siebie mecze nr 1, 2, a także ewentualnie 5 i 7.

Wszystkie mecze finałów NHL na Viaplay.pl

Wszystkie mecze wielkiego finału NHL można oglądać na żywo na Viaplay.pl Pierwsze starcie finałowe już o 2.00 w nocy ze środy na czwartek w Denver, w stanie Colorado.

Najbliższe transmisje finałów NHL na żywo na platformie Viaplay (16-21 czerwca):

CZWARTEK, 16 czerwca (w nocy ze środy na czwartek):

02:00 Colorado Avalanche – Tampa Bay Lightning

NIEDZIELA, 19 czerwca (w nocy z soboty na niedzielę):

02:00 Colorado Avalanche – Tampa Bay Lightning

WTOREK, 21 czerwca (w nocy z poniedziałku na wtorek):

02:00 Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche

Fot. Scanpix-Viaplay


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.