fbpx

18-letni piłkarz III-ligowego polskiego klubu blisko sensacyjnego transferu do Serie A

Kolejny młody polski zawodnik jest blisko wyjazdu do Włoch. Wiktor Matyjewicz z trzecioligowej Unii Tarnów może przenieść się do Hellasu Verona.

Hellas Werona, dziewiąty zespół Serie A, złożył Unii Tarnów ofertę za Wiktora Matyjewicza. Po kilkudniowych negocjacjach kluby ustaliły warunki wypożyczenia młodego obrońcy Jaskółek do włoskiego zespołu na sezon 2022/2023. Ustalono także zasady definitywnego wykupu zawodnika po okresie wypożyczenia.

– Teraz przed defensorem Unii Tarnów wizyta w Weronie, ustalenie indywidualnych warunków kontraktu oraz testy medyczne. Jeżeli negocjacje pomiędzy agentami zawodnika, a włoskim klubem zakończą się powodzeniem, Wiktor Matyjewicz zostanie pierwszym w historii zawodnikiem wytransferowanym zagranicę bezpośrednio z tarnowskiego klubu – informuje Unia.

Matyjewicz w minionym sezonie zadebiutował w seniorskiej III lidze, w której zaliczył 23 mecze. Był też powołany do reprezentacji Polski U-19.

– Jestem bardzo zadowolony tym jak rozwinęła się moja sytuacja w ostatnich tygodniach. Czułem, że idzie mi dobrze w lidze, czułem też, że dobrze się prezentuje w kadrze i miałem tego potwierdzenie od trenerów oraz ze strony statystyk. Dlatego rozpoczęcie przygotowań z beniaminkiem PKO Ekstraklasy Koroną Kielce, a teraz oferta z Serie A, na pewno bardzo mocno podnoszą moje morale. Z tego co słyszę oferta dla klubu za pozyskanie mnie jest bardzo dobra, więc tym bardziej się cieszę, bo przecież Unii Tarnów zawdzięczam to w jakim miejscu się aktualnie znajduję. Zanim jednak podejmę decyzję, chce poznać plan jaki ma na mnie włoski klub, bo rozwój sportowy i wrześniowe eliminacje Mistrzostw Europy U19 są dla mnie aktualnie najważniejsze – powiedział Matyjewicz dla oficjalnej strony Unii.

Hellas to mistrz Włoch z sezonu 1984/1985 i trzykrotny finalista (w latach 1976, 1983 i 1984) Pucharu Włoch. W minionym sezonie zespół z Werony zajął 9. miejsce w rozgrywkach Serie A, a w składzie Hellasu występowali Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik.

Źródło i foto: Unia Tarnów


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.