fbpx

Nie samym futbolem… NHL: Mistrz Tampa Bay Lightning zmniejsza straty w finałach

Mistrz NHL nie składa broni! Tampa Bay Lightning wykorzystali atut własnego lodowiska i po wygranej 6:2 nad Colorado Avalanche, w wielkim finale do czterech zwycięstw przegrywają już tylko 1-2 w meczach. Kluczowe dla losów całej serii spotkanie odbędzie się o 2.00 w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu. Lightning mogą przed własnymi kibicami wyrównać stan rywalizacji lub Avalanche przed meczem u siebie będą o krok od mistrzostwa. Transmisja na Viaplay.pl.

Tampa Bay Lightning pozbierali się po dwóch pierwszych wyjazdowych porażkach, w tym po… 0:7 z drugiego spotkania. Aktualni mistrzowie NHL aż cztery bramki w domowym starciu z Colorado Avalanche zdobyli w drugiej tercji, by zwyciężyć 6:2, w serii do czterech zwycięstw przegrywają już tylko 1-2. W czwartek o 2.00 w nocy polskiego czasu kolejny mecz w Denver, Lightning mogą u siebie doprowadzić do remisu w finałach.

Mistrzowie walczą do końca

Tampa Bay Lightning mogą być czwartym w historii najlepszej hokejowej ligi świata zespołem, który będzie triumfował w finale mimo porażki w dwóch pierwszych wyjazdowych spotkaniach. Charakter pokazali już w półfinale Konferencji Wschodniej, gdy przegrywali z New York Rangers 0-2 w meczach, a jednak zdołali wyrównać i wygrać serię 4-2. Także w I rundzie po wyrównanej batalii z Toronto Maple Leafs, Lightning zwyciężyli 4-3.

Po 40 latach

Broniący Pucharu Stanleya Tampa Bay Lightning mogą sięgnąć po mistrzowski tytuł po raz trzeci z rzędu, ostatnio w latach osiemdziesiątych dokonali tego New York Islanders. Lightning byli najlepsi w NHL także w 2004 roku. Colorado Avalanche wygrywali tytuł mistrza NHL w latach 1996 i 2001.

Finały NHL obejrzysz na Viaplay.pl

Transmisja kluczowego dla finałowej rywalizacji meczu Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche już w nocy ze środy na czwartek, o 2.00 polskiego czasu, na Viaplay.pl Wcześniej, o 1.00 w nocy z wtorku na środę, platforma Viaplay transmitować będzie galę NHL Awards.

Najbliższe transmisje finałów NHL na żywo na platformie Viaplay (23-25 czerwca):

CZWARTEK, 23 czerwca (w nocy ze środy na czwartek):

02:00 Tampa Bay Lightning – Colorado Avalanche (1-2 w dwumeczu do czterech zwycięstw)

SOBOTA, 25 czerwca (w nocy z piątku na sobotę):

02:00 Colorado Avalanche – Tampa Bay Lightning

fot. Scanpix-Viaplay


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.