Zagłębie Lubin mistrzem Polski CLJ U-17

W finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 drużyna Zagłębia Lubin prowadzona przez trenerów Tomasza Bożyczkę i Krystiana Kaczmarczyka pokonała Wisłę Kraków 1:0.

Bramkę dla Zagłębia zdobył w 70. minucie Oliwier Sławiński. Jest to pierwsze w historii drużyn młodzieżowych Zagłębia Lubin mistrzostwo w rozgrywkach CLJ U-17. 

Tomasz Bożyczko:

– Jestem bardzo szczęśliwy. Przeszliśmy długą drogę do tego finału, ale jak widać, ciężka i żmudna praca, którą wykonaliśmy wszyscy, licząc każdego z zawodników z osobna, jak i cały sztab, po prostu popłaciła. Zagraliśmy w finale bardzo mądrą piłkę, wyczekaliśmy na swój idealny moment i dzięki temu możemy teraz świętować zdobycie mistrza Polski. Jestem bardzo dumny z zawodników, bo pokazali się z bardzo dobrej strony. Z tego miejsca również chciałbym podziękować w imieniu nas wszystkich pracownikom naszej Akademii, którzy mieli bardzo duży wkład i wpływ na nasz dzisiejszy sukces. Oni także wykonali kawał ciężkiej roboty. Teraz przed nami chwila świętowania, a później wracamy do pracy, by za rok znów tu wystąpić.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramka: Oliwier Sławiński 70′

Wisła: 1. Jakub Stępak – 2. Maksymilian Rachfał (73, 15. Michał Prochwicz), 5. Marcin Górkiewicz, 4. Kacper Przybyłko, 3. Jakub Krzyżanowski – 7. Adam Pieniądz, 6. Bartłomiej Sowa, 8. Radosław Skała (82, 16. Bartosz Zimnicki), 10. Wojciech Urbański, 11. Michał Głogowski (73, 21. Tomasz Dusik) – 9. Mateusz Stanek (61, 13. Hugo Woyna-Orlewicz).

Zagłębie: 1. Michał Matys – 2. Igor Orlikowski, 3. Szymon Panasiuk, 4. Kamil Fura, 5. Kasjan Frankowski – 7. Oskar Kozdroń (84, 17. Marcel Świątek), 6. Szymon Tarkowski (61, 18. Bartłomiej Wandachowicz), 8. Kacper Terlecki (90, 14. Mateusz Dziewiatowski), 10. Aleksander Kubacki (90, 15. Bartosz Moczyński), 11. Kacper Masiak (84, 13. Jan Bonikowski) – 9. Oliwier Sławiński

fot. Łączy Nas Piłka 


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.