fbpx

Czesław Michniewicz: Nie powiedziałem Rybusowi, że wyrzucam go z reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz w programie „Hejt Park” w Kanale Sportowym zabrał głos w sprawie Macieja Rybusa, Grzegorza Krychowiaka oraz Sebastiana Szymańskiego.

Maciej Rybus podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa i tym samym przekreślił swoje szanse na udział w mundialu w Katarze. Decyzją selekcjonera 32-latek nie będzie powoływany do kadry narodowej.

– On dowiedział się pierwszy o mojej decyzji. Mówił, że oglądał wszystkie mecze kadry w czerwcu, bo przebywał w Polsce. Zawodnicy w kadrze doskonale rozumieją jego sytuację. Ja w żaden sposób nie powiedziałem, że wyrzucam go z reprezentacji. Nie mam takiego prawa ani takiej odpowiedzialności, żeby zabronić mu gry. Nie można przekreślić jego całego dorobku przez jedną decyzję, która została podjęta ze względu na rodzinę – powiedział selekcjoner w rozmowie z Krzysztofem Stanowskim w programie „Hejt Park” w Kanale Sportowym.

Zawodnikami klubów rosyjskich formalnie pozostają też dwaj inni reprezentanci Sebastian Szymański oraz Grzegorz Krychowiak. Polscy kibice zaczęli się zastanawiać, czy w przypadku pozostania w Rosji, czeka ich taki los jak Rybusa

– Wiele wskazuje na to, że Grzesiek odejdzie na roczne wypożyczenie lub rozwiąże kontrakt za porozumieniem stron z Krasnodarem. Myślę, że nie będzie problemu, jeśli chodzi o jego osobę. Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem i rozmawialiśmy, że musi jak najszybciej znaleźć klub i przejść okres przygotowawczy – powiedział selekcjoner.

Michniewicz zaznaczył później, że sytuacja Szymańskiego jest podobna i pomocnik rozgląda się za nowym klubem. Wśród zainteresowanych wymienia się Herthę Berlin.

UEFA znów wproadziła w życie przepis pozwalający piłkarzom występującym w lidze rosyjskiej udać się na roczne wypożyczenie lub rozwiązać kontrakty ze swoimi zespołami. 

Źródło: Kanał Sportowy


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.