fbpx

Krzysztof Bigas, prezes KS-u Gwoździany: Nie ma czym się chwalić, ale sukcesem jest samo ukończenie sezonu

KS Gwoździany, współpracujący z portalem Galaktyczny Futbol, zajął ostatnie miejsce w tabeli lublinieckiej Klasy A. W następnym sezonie zespół czeka rywalizacja na niższym szczeblu rozgrywkowym. Krysztof Bigas, prezes klubu, dokonał podsumowania minionego sezonu.

Cześć Krzysztof. Rozmowa, która zaplanowaliśmy po zakończeniu rozgrywek, miała przebiegać w innym nastroju…

Dzień dobry. Cóż, niestety KS Gwoździany sezon 2021/2022 kończy na ostatnim – czternastym miejscu w rozgrywkach lublinieckiej klasy A i w kolejnym sezonie przyjdzie nam się mierzyć w rozgrywkach klasy B.

Jak z Twojej perspektywy wyglądał ten miniony, tak bolesny dla KS-u Gwoździany, sezon?

Gdy rok temu kończyliśmy sezon najwyższą wtedy porażką (0:5) w krótkiej historii klubu i zajęliśmy 9. miejsce, myśleliśmy, że wszystko co najgorsze jest już za nami. Życie, a właściwie boisko, napisało inny scenariusz. Latem postawiliśmy na pewną koncepcję budowania drużyny, która finalnie prawie doprowadziła do wycofania zespołu z rozgrywek, więc sukcesem, choć na pewno nie czymś czym można się chwalić, jest samo ukończenie sezonu.

W trakcie sezonu niejednokrotnie mówiłeś o problemach kadrowych i roszadach w zespole. Czy chcesz coś dodać już po zakończeniu rozgrywek?

Krótko. Przez ostatni rok w meczach pucharowych i ligowych w barwach KS Gwoździany wystąpiło, aż 41 (sic!) zawodników. W tym czasie zespół prowadziło trzech szkoleniowców i to dobry moment, żeby za współpracę podziękować temu ostatniemu.

Zdradzisz, jaki jest powód rozstania ze szkoleniowcem?

Meczem z Promieniem Glinica trener Artur Dorożyński zakończył współpracę z naszym klubem, korzystając z oferty pozostania i pracy w klasie A. W imieniu swoim, zawodników i zarządu chciałbym podziękować trenerowi Arturowi za pracę, zaangażowanie i grę. Dzięki, powodzenia i do zobaczenia!

Czy masz w planach wzmocnić kadrę przed nadchodzącym sezonem?

Liczę, że najbliższe „okienko transferowe” będzie tym, po którym nie będzie konieczności przebudowywania prawie całego zespołu. Na pewno z klubu odejdzie kliku zawodników, pracujemy też nad wzmocnieniami. Żeby móc z powodzeniem rywalizować w klasie B, nasz bilans ilościowy transferów musi być dodatni. O istotnych decyzjach przed sezonem będziemy informować w kolejnych publikacjach.

Korzystając z okazji zapraszam wszystkich zainteresowanych grą w KS-ie Gwoździany do kontaktu przez media społecznościowe lub telefonicznie – 721280419.

Dziękuję za rozmowę.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.