fbpx

III-ligowe rezerwy Miedzi Legnica mają nowego szkoleniowca

Trener Hubert Łysy w nadchodzącym sezonie poprowadzi zespół Miedzi II Legnica, na stanowisku zastąpi Adriana Żurańskiego. Dla 36-letniego szkoleniowca to powrót do legnickiego klubu po trzyletniej przerwie. 

Posiadający licencję UEFA A Hubert Łysy poprzednio związany był z Miedzią od marca 2009 roku do końca sierpnia 2019 roku. W tym okresie pracował zarówno w grupach młodzieżowych, jak i sztabach szkoleniowych pierwszego zespołu, współpracując z trenerami Bogusławem Baniakiem, Piotrem Tworkiem i Adamem Fedorukiem oraz Dariuszem Żurawiem. W grupach juniorskich współpracował z obecnym szkoleniowcem pierwszego zespołu Miedzi Wojciechem Łobodzińskim, wprowadzając zielono-niebiesko-czerwonych do Centralnej Ligi Juniorów U19.

Trener Łysy trenował również zespół Miedzi w Centralnej Lidze Juniorów U17. Następnie prowadził IV-ligowy Orkan Szczedrzykowice, Odrę Ścinawa i Mewę Kunice. Szkoleniowiec posiada również najwyższą w szkoleniu młodzieży licencję trenerską UEFA A Elite Youth. 

– Bardzo cieszę się z powrotu do Miedzi Legnica. Praca na poziomie trzeciej ligi to dla mnie duże wyzwanie. W drugim zespole przede wszystkim będziemy skupiać się na przygotowaniu młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica do gry w piłce seniorskiej. Oczywiście nasza praca odbywać się będzie w ścisłej współpracy z pierwszym zespołem. Nasz system gry i działania taktyczne będą dostosowywane do działań taktycznych drużyny prowadzonej przez trenera Wojciecha Łobodzińskiego – powiedział po podpisaniu umowy trener Hubert Łysy.

Drugi zespół Miedzi przygotowania do sezonu 2022/2023 rozpocznie 11 lipca. 

Fot. Paweł Sasiela/miedzlegnica.eu


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.