fbpx

Warta Poznań pozyskała zawodnika z Puszczy Niepołomica

Kamil Kościelny został nowym zawodnikiem Warty Poznań.

Nowy obrońca Warty Poznań podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku i trafił do „Zielonych” na zasadzie transferu definitywnego z Puszczy Niepołomice.

Pochodzi z Mielca i jest wychowankiem tamtejszej Stali, dla której grał w sumie w 10 sezonach. W Ekstraklasie zadebiutował jednak w barwach Rakowa Częstochowa – w sezonie 2019/20 wystąpił w 17 spotkaniach i zdobył w nich 3 bramki. Dziś ma na koncie 39 meczów w najwyższej lidze – kolejne odnotował bowiem w Stali Mielec w dwóch ostatnich sezonach. W przerwie zimowej Kamil Kościelny odszedł do Puszczy Niepołomice i był jej podstawowym zawodnikiem – 15 meczów, 2 których strzelił 2 gole i zanotował 2 asysty. Poza wspomnianymi klubami nowy zawodnik „Zielonych” grał również w Resovii, Siarce Tarnobrzeg, Radomiaku Radom i Wigrach Suwałki.

– Pomysł na to, żebym przyszedł do Warty Poznań pojawiał się już kilka razy. Tym, co teraz przeważyło, była na pewno osoba trenera Dawida Szulczka i jego filozofia gry. Podoba mi się też filozofia klubu. Rozmowy przed transferem przesądziły o tym, że byłem bardzo chętny, żeby dołączyć do Warty – mówi Kamil Kościelny.

– Można powiedzieć, że miałem ostatnio półroczną przerwę od Ekstraklasy, bo występowałem w Puszczy Niepołomice. Pobyt w I lidze na pewno dał mi dużo, rozegrałem wszystkie mecze i myślę, że doszedłem do formy po kontuzji, którą miałem wcześniej. Jestem gotowy, żeby znów rywalizować na poziomie Ekstraklasy – podkreśla piłkarz

– Jestem obrońcą, więc przede wszystkim chciałbym, żeby gra defensywna drużyny wyglądała jak najlepiej, żebyśmy byli powtarzalni i wyróżniali się tą solidnością w obronie.  Oczywiście, jak każdy piłkarz, chcę też strzelać gole, a potrafię zagrozić bramce rywali przy stałych fragmentach gry – dodaje.

– Transfer Kamila do klubu jest dla mnie w pewien sposób szczególny, bo to pierwszy zawodnik, który dołącza do naszego zespołu z zewnątrz w tym okresie transferowym. Kamil Kościelny to profesjonalista, świadomy piłkarz, który wie w jaki sposób funkcjonować na boisku i poza nim. Jego dołączenie do drużyny sprawia mi podwójną radość, ponieważ bardzo cenię sobie współpracę z ludźmi, którzy charakteryzują się taką postawą – podkreśla Piotr Barłóg, pełnomocnik zarządu Warty Poznań ds. sportu.

– Jestem przekonany o tym, że już od pierwszego treningu Kamil będzie rywalizował o miejsca w składzie na pierwszy mecz sezonu z Rakowem Częstochowa – podkreśla.

Nowy środkowy obrońca „Warciarzy” urodził się 4 sierpnia 1991 roku, ma 185 cm wzrostu i waży 83 kg. Będzie występował w koszulce z numerem 14.

Źródło: Biuro Prasowe Warty Poznań

Fot. Klaudia Berda


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.