Oficjalnie: Wigry Suwałki wycofują zespół z rozgrywek eWinner 2. Ligi

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o ogromnych problemach Wigier Suwałki. Klub opublikował oficjalny komunikat o wycofaniu zespołu z rozgrywek eWinner 2. Ligi.

W piątek późnym wieczorem środowisko piłkarskie obiegła wiadomość, że Wigry Suwałki wkrótce ogłoszą upadłość i klub zniknie z futbolowej mapy Polski. Pierwszy poinformował o tym Maciej Łanczkowski z „Piłki Nożnej”. Powodem takiej decyzji jest brak zaplecza finansowego do startu w rozgrywkach.

– Mogę potwierdzić informacje. Wigry Suwałki nie przystąpią do nowego sezonu II ligi i klub ogłosi upadłość – napisał na Twitterze pochodzący z Suwałk Łanczkowski. 

Wigry Suwałki ostatecznie wycofują się z drugoligowych rozgrywek. Klub wydał oficjalny komunikat.

„Zarząd Klub Wigry Suwałki S.A. z przykrością informuje, iż z przyczyn finansowych nie może przystąpić do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023.

W ostatnim czasie władze Klubu podjęły wiele starań, rozmów, spotkań, aby Wigry pozostały w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Niestety sytuacja Spółki, a dodatkowo wciąż rosnące wymagania finansowe na tym poziomie rozgrywkowym, nie dają gwarancji, iż uda się zapewnić stabilny poziom finansowania Klubu w przyszłości. Istnieje ogromne ryzyko, że w drugiej części nadchodzącego sezonu, nie będziemy mogli spełnić wcześniej zaciągniętych zobowiązań, a co gorsze istniałoby ryzyko utraty płynności finansowej. To zaś oznaczałoby ogłoszenie upadłości Spółki.

W poczuciu odpowiedzialności za nasz Klub, jego historię, naszych piłkarzy, trenerów, zawodników szkolących się w Akademii, naszych pracowników oraz kibiców i całą społeczność Wigier Suwałki, jesteśmy zmuszeni podjąć tak dramatyczną decyzję. Przed jej ogłoszeniem konsultowaliśmy ją z Samorządem, partnerami i sponsorami.

Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok – choć trudny – jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023.

Konferencja prasowa z Członkami Zarządu Klubu odbędzie się w dniu 27 czerwca (poniedziałek) 2022 roku, o godz.  11.00, w sali prasowej w siedzibie Klubu przy ul. Zarzecze 26 w Suwałkach.”


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.