IV Liga. Statystyczne podsumowanie sezonu 2021/2022

IV Liga zakończyła sezon. Poniżej przedstawiam statystyczne podsumowanie minionych rozgrywek.

Zwycięzcy grup:

Lechia Dzierżoniów 30 meczów, 84 pkt. (28-0-2), br. 90-21 

(Przegrane baraże o III ligę z Chrobrym II Głogów 0:0 d i 0:1 w)

Chrobry II Głogów 30 meczów, 69 pkt. (2-3-5), br. 99-25

(Wygrane baraże o III ligę 0:0 w i 1:0 d z Lechią Dzierżoniów)

Unia Solec Kujawski 34, 81 pkt. (26-3-5), br. 125-32

(Wygrany baraż o III ligę z drugą w tabeli Włocłavią Włocławek 2:1 (1:0)

Lublinianka Lublin 34, 78 pkt. (24-6-4), br. 79-21

Stilon Gorzów Wlkp. 34, 87 pkt. (28-3-3), br. 93-26 

Warta Sieradz 34, 88 pkt. (28-4-2), br. 107-26

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 34, 92 pkt. (30-2-2), br. 116-26

(Przegrane baraże o III ligę z Wieczystą Kraków 0:4w i 0:3d)

Wieczysta Kraków 34, 93 pkt. (30-3-1), br. 163-19 

(Wygrane baraże o III ligę z Bruk- Bet Termalica II 4:0d i 3:0w)

Mławianka Mława 34, 79 pkt. (25-4-5), br. 103-41

(Wygrane baraże o III ligę z MKS Piaseczno 2:2w i 3:1d)

MKS Piaseczno 34, 87 pkt. (28-3-3), br. 109-26

(Przegrane baraże o III ligę z Mławianką Mława 2:2d i 1:3w)

Polonia Nysa 34, 85 pkt. (27-4-3), br. 90-26

KS Wiązownica 38, 83 pkt. (25-8-5), br. 97-36

Olimpia Zambrów 30, 76 pkt. (24-4-2), br. 138-21

Gedania Gdańsk 29, 73 pkt. (23-4-2), br. 93-29

Raków II Częstochowa 30, 80 pkt. (26-2-2), br. 99-20 

(Wygrane baraże o III ligę z GKS II Tychy 1:0d i 3:0w)

GKS II Tychy 30, 64 pkt. (20-4-6), br. 85-29

(Przegrane baraże o III ligę z Rakowem II Częstochowa 0:1w i 0:3d)

Korona II Kielce 34, 86 pkt. (27-5-2), br. 90-29

Concordia Elbląg 30, 73 pkt. (23- 4-3), br. 91-23

Unia Swarzędz 36, 75 pkt. (24-3-9), br. 83-31

Vineta Wolin 38, 100 pkt. (32-4-2), br. 115-19 


Najlepsze zespoły (śr. pkt. na mecz):

Lechia Dzierżoniów 30 meczów, 84 pkt. (28-0-2), br. 90-21, 2.8 pkt. na mecz

Wieczysta Kraków 34, 93 pkt. (30-3-1), br. 163-19, 2.73 pkt. na mecz

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 34, 92 pkt. (30-2-2), br. 116-26, 2.70 pkt. na mecz


Najlepsze zespoły (zdobyte punkty):

Vineta Wolin 38, 100 pkt. (32-4-2), br. 115-19

Wieczysta Kraków 34, 93 pkt. (30-3-1), br. 163-19

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 34, 92 pkt. (30-2-2), br. 116-26


Najgorsze zespoły:

Hetman Białystok 30, 2 pkt. (0-2-28), br. 8-152

Czarni Trześń 4 pkt. (0-4- 34), br. 23-127 

Brat Siennica Nadolna 5 pkt.  w 34 meczach 9 1-2-31), br. 26-149

Makowianka Maków Mazowiecki 5 pkt. (1-2-31), br. 23-119


Bez porażki:

Nie ma zespołu bez porażki


Bez zwycięstwa:

Hetman Białystok 30, 2 pkt. (0-2-28), br. 8-152

Czarni Trześń 38, 4 pkt. (0-4-34), br. 23-127

Lubrzanka Kajetanów 34, 2 pkt. (0-2-32), br. 17-104. Zespół wycofany po rundzie jesiennej, ale ,,w grze’’ do końca.


Bez remisu

Górnik Konin 36 (4-0-32), br. 24-110

Wkra Żuromin 34 (14-0-20), br. 55-80

Lechia Dzierżoniów 30 (28-0-2), br. 90-21

Mazur Ełk 30 (7-0-23), br. 36-103


Bez straty punktu: 

Nie ma zespołu bez strat punktowych.


Bez zdobytego punktu:

Nie ma zespołu bez zdobytego punktu.


Najlepszy atak:

Wieczysta Kraków 163 bramki w 34 meczach (4.79 na mecz)

Olimpia Zambrów 138/30 (4.6 na mecz)

Unia Solec Kujawski 125/34 (3.68 na mecz)


Najlepsza obrona:

Ruch Wysokie Mazowieckie – 13 bramek straconych w 30 meczach

Vineta Wolin – 19/38 (0.50 na mecz)

Wieczysta Kraków 19/34 (0.55 na mecz)

Włocłavia Włocławek 19/34 (0.55 na mecz)


Najgorszy atak

Hetman Białystok 8 bramek zdobytych w 30 meczach (0.27 na mecz)

Radłovia Radłów 20/34 (0.59 na mecz)

Makowianka Maków Mazowiecki 23/34 (0.68 na mecz)

Wycofane po rundzie jesiennej, ale do końca ,,w grze’’, bo mecze nie były anulowane:

TS Węgrzce 16/34

 Czarni Góral Żywiec 17/86

Lubrzanka Kajetanów 17-104 


Najgorsza obrona:

Hetman Białystok 152 stracone bramki w 30 meczach (5.07 na mecz)

Brat Siennica Nadolna 149/ 34 (4.38 na mecz)

Radłovia Radłów 131/34 (3.85 na mecz)


Wyniki dwucyfrowe:

Zanotowano 15 wyników dwucyfrowych przy ok. 5400 rozegranych meczach: 

Wieczysta Kraków – Clepardia Kraków 16:0

Chrobry II Głogów – Kaczawa Bieniowice 17:2

Hetman Białystok – Olimpia Zambrów 0:11

Motor II Lublin – Włodawianka Włodawa 12:2

Odra Ścinawa – Sparta Grębocice 11:2

ŁKS 1926 Łomża – Hetman Białystok 10:2

Podlesianka Katowice – Raków II Częstochowa 2:10

Wieczysta Kraków – Garbarnia II Kraków 11:1

Wda Świecie – Unia Solec Kujawski 1:10

Mławianka Mława – Makowianka Maków Maz. 12:0 

Zefir Wyszewo – MKP Szczecinek 1:11

Mazur Ełk – Concordia Elbląg 1:14

Włodawianka Włodawa – Brat Siennica Nadolna 13 :1

Star Starachowice – Orlicz Suchedniów 10:2

Olimpia Zambrów – Hetman Białystok 14:0


Kiedyś grali wyżej:

Piast Nowa Ruda – 11 miejsce 30 meczów. 35 pkt. (9-8-13), br. 47-60

Moto Jelcz Oława – 9 miejsce 30, 37 pkt. (11-4-15), br. 47-54

Hetman Zamość – 10 (trzecie od końca miejsce) i degradacja. 24, 34 pkt. (6-6-22), br. 43-85

Stilon Gorzów Wlkp. – 1 miejsce. 34, 87 pkt. (28-3-3), br. 93-26

RKS Radomsko – 2 miejsce 34, 79 pkt. (24-7-3), br. 99-20

Okocimski Brzesko – 6 miejsce 34, 60 pkt. (17-9-8) br. 51-40

Małapanew Ozimek – 4 miejsce 34, 60 pkt. (17-9-8), br. 76-52

Iglopool Dębica – 7 miejsce 38, 59 pkt. (18-5-15), br. 68-59

Szombierki Bytom – 12 miejsce 30, 37 pkt. (10-7-13), br. 43-49

Ruch Radzionków – 2 miejsce 30, 70 pkt. (23-1-6), br. 69-27

ROW 1964 Rybnik – 11 miejsce 30, 38pkt. (10-8-12), br. 64-65

Star Starachowice – 2 miejsce 34, 77 pkt. (25-2-7), br.92-29

Górnik Konin – 20 (ostatnie) miejsce i degradacja 36, 12 pkt. (4-0-32), br. 24-110


Zespoły wycofane z rozgrywek IV ligi po rundzie jesiennej:

TS Węgrzce

Agroplon Głuszyna

Czarni Góral Żywiec 

Lubrzanka Kajetanów

Wilki Wilczyn

KS Paradyż (14. miejsce bezpieczne miejsce) w 18-zespołowej grupie) wycofał się po sezonie.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.