Dwie nowe piłkarki GKS-u Katowice

Do zespołu GKS-u Katowice dołączają dwie nowe zawodniczki, obrończyni Nicole Zając i pomocniczka Patrycja Kozarzewska.

Nicole Zając to 27-letnia obrończyni z polskim i kanadyjskim obywatelstwem, która ostatni sezon spędziła w zespole Czarnych Antrans Sosnowiec. Zając pojawiła się w Ekstralidze w roku 2018, kiedy to przeniosła się z zespołu University of Ontario Institute of Technology do Medyka Konin, w którym spędziła trzy i pół roku. Nowa zawodniczka GieKSy, z którą związała się rocznym kontraktem, ma na swoim koncie wywalczone dwa Puchary Polski oraz dwa wicemistrzostwa kraju i występy w reprezentacji Polski.

Nicole Zając

Dwuletnią umowę podpisała 16-letnia Patrycja Kozarzewska, która przez ostatnie sześć sezonów występowała w UKS-ie Ząbkovii Ząbki i była liderką swojej drużyny w minionym sezonie pierwszej ligi kobiet. Dobre występy młodej pomocniczki nie uszły uwadze selekcjonerów i selekcjonerek kadr młodzieżowych Polski, którzy powoływali Kozarzewską do składów reprezentacji Polsku U-17 i U-19. Nowa piłkarka GKS-u Katowice pełni w kadrze do lat 17 rolę kapitan zespołu. 

– Nicole to obrończyni dobrze znana w naszej lidze, jej atutem jest gra lewą nogą. Ma ona przede wszystkim wspierać zespół swoim doświadczeniem boiskowym. Patrycja już rok temu była w orbicie zainteresowań naszego Klubu. Liczymy na to, że szybko zaadaptuje się na wyższym poziomie rozgrywkowym po udanych występach w pierwszej lidze i stanie się ważną częścią pierwszego zespołu – powiedziała menadżerka sekcji piłki nożnej kobiet GKS-u Katowice Aleksandra Noras.

Patrycja Kozarzewska

Foto: Biuro Prasowe GKS Katowice

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.